Pretplatite se i čitajte
najzanimljivije
prvo članci!

Zbirka tehnoloških karata na engleskom jeziku. Zbirka tehnoloških karata sekcije "Country Studies" iz nastavne discipline Strani jezik (engleski) za studente prve godine srednjeg stručnog obrazovanja

Sorokoladova Vera Yurievna
Obrazovne ustanove: Opštinska obrazovna ustanova "Licej br. 3 po imenu P.A. Stolypin, Rtishchevo, Saratovska oblast"
Kratak opis posla: Ponavljanje upotrebe modalnih glagola u usmenom i pisanje na tri teme „Pravila u školi“, „Odgovornosti kod kuće“, „Pravila za sigurnost na internetu“. Izrada mini projekata u nastavi na ove teme.

Khaibullova Razilya Ravilevna
Obrazovne ustanove: MAOU Gimnasium No. 77, Naberezhnye Chelny
Kratak opis posla: Routing otvorena lekcija na engleskom jeziku na temu "Zdrava ishrana". Upoznavanje sa gramatičkim pravilom" Podređene rečenice uslova sa sindikatom osim ako". Uvod u frazne glagole napraviti, učiniti

Eremeeva Charina Afanasyevna
Obrazovne ustanove: Opštinska budžetska obrazovna ustanova „Tokki school – internat srednje opšte škole
Kratak opis posla: IN ovaj ciklus nastave, učenici rade na projektu u grupama. Glavne faze rada su: priprema projekta, njegova odbrana i evaluacija. Priprema projekta počinje od prvog časa ciklusa. Učenicima na prvoj lekciji možete predstaviti nazive projekata kako bi mogli postepeno nadograđivati ​​gradivo. Svaka grupa bira temu koja joj se najviše sviđa ili predlaže drugu. Uloge su dodijeljene, nacrt projekta i rad počinje. Odbrana projekta može trajati dvije lekcije, potrebno je dati priliku svakoj grupi da predstavi svoj projekat. Studenti sami biraju oblik prezentacije svojih projekata. Preporučljivo je da svi učenici iz grupe učestvuju u evaluaciji projekta. Studenti mogu sami odlučiti svoje kriterije za evaluaciju projekata. Trebalo bi voditi diskusiju o sadržaju i formi prezentiranog rada, kao io ulozi svakog učenika u predstavljanju projekta. Od najboljih projekata može se organizovati izložba kako bi se drugi učenici, nastavnici i roditelji upoznali sa njom.

“Svrha obrazovanja djeteta je da
učiniti ga sposobnim da se razvija bez pomoći učitelja."
Američki pisac, E. Hubbard

Stav prema osmišljavanju modernog časa potpuno je promijenjen uvođenjem Federalnih državnih obrazovnih standarda (FSES) u obrazovni sistem. Tehnološka mapa lekcija jedna je od inovacija Federalnog državnog obrazovnog standarda – modernog oblika planiranja pedagoške interakcije između nastavnika i učenika, koji omogućava odraz aktivnosti baziranog na pristupu nastavi.

Tehnološka mapa lekcija je grafička verzija tradicionalnog plana časa koji se ranije koristio. Autori standarda uvjereni su da korištenje tehnoloških mapa u lekciji pomaže da se kroz sve faze lekcije prođe s najvećim mogućim detaljima, što olakšava provjeru i evaluaciju znanja djece na kraju lekcije.

Savremeni čas treba da bude problematičan i razvojne prirode, da doprinosi formiranju ličnih i predmetnih kompetencija, univerzalne aktivnosti učenja (ULA).

Ne postoje obavezni zahtjevi za strukturu, izradu i oblik dijagrama toka lekcije. Federalni državni obrazovni standard ni na koji način ne reguliše tehničke karte, prepuštajući razvoj metoda nastavnicima. Misa objavljena metodološki priručnici i članci na temu izrade tehnoloških nastavnih mapa, iz kojih se može zaključiti da danas ne postoji niti jedan jasan, jedinstven koncept kojeg bi se većina nastavnika pridržavala.

Ipak, u strukturi tehnološke karte uvijek postoji informativni dio I glavni dio lekcija.

Struktura informativnog dijela časa

  1. Klasa.
  2. Tema lekcije.
  3. Osnovni tutorijal.
  4. Vrsta lekcije.
  5. Određivanje svrhe lekcije ().
  6. Ciljevi časa: (obrazovni, razvojni, edukativni).
  7. Planirani rezultati (i UUD).
  8. Didaktička sredstva (naziv nastavnog materijala, podsjetnici, edukativna vizualna pomagala, materijali i didaktički materijali, itd., itd.).
  9. Oprema (računar, posteri, šabloni, layouti, itd.).

Struktura glavnog dijela časa

U ovom dijelu tehničke karte moramo opisati metode, tehnologije koje se koriste u lekciji, kojim redoslijedom, koje rezultate očekujemo itd. Za svaku lekciju potrebno je jasno definirati sljedeće elemente lekcije:

  • Strukturni oblik tehnološke karte.
  • Približna struktura svake vrste časa prema Federalnom državnom obrazovnom standardu. (Materijal: " ")
  • Formulacije definicija planiranih rezultata: lični, meta-subjekt, subjekt.
  • Formulacije definicija aktivnosti nastavnika i učenika (tabela " ").
  • Formulacije definicija univerzalnih obrazovnih radnji: ličnih, kognitivnih, regulatornih, komunikativnih ().

Sve što treba da uradimo je da spojimo mozaik u strukturiranu tehnološku mapu lekcija. Po našem mišljenju, najlakši način bi bio strukturirati glavni dio lekcije u sljedećoj tabeli:

Po želji možete na tehnološku mapu dodati kolonu „Upotreba IKT“, „Način srednje kontrole“ itd., ali po našem mišljenju sve je to „glomazno“ i nastavnik ne treba da preopterećuje svoje vreme „viškom“ .

Nakon tehnološke karte možete postaviti potrebne dodatke (aplikacije): dijagrame, uzorke rješenja, testove.

Reference

1. Gladko, M. Tehnološka karta lekcija prema Federalnom državnom obrazovnom standardu: uzorak TC i pravila dizajna [Elektronski izvor] / M. Gladko / http://pedsovet.su/fgos/6402_technologicheskaya_karta_uroka_obrasez
2. Gromova, V.I. Federalni državni obrazovni standard. Priručnik za nastavnike: Nastavno-metodički priručnik / V.I. Gromova, T.Yu. Storozheva – Saratov, 2013. – 120 str.
3. Tehnološke karte [Elektronski izvor] / Metodološka pomoć. M.-Obrazovanje, 2013- Način pristupa: http: //wwww. prosv.ru je besplatan. - Kapa. sa ekrana. - Yaz. rus.

Tehnološka karta časa stranog jezika prema Federalnom državnom obrazovnom standardu

Tehnološka mapa časa engleskog jezika u 6. razredu "Govorne vještine: kuhanje"
Predmet, klasa
UMK
Predmet
Vrsta lekcije
Didaktički zadatak
Ciljevi lekcije
1. Lični
2. Meta-predmet:
Kognitivni UUD
Regulatorni UUD
Komunikativni UUD
3. Predmet
(MK "Star English")
Engleski jezik, 6. razred
Stellar English
Verbalne vještine: kuhanje.
kombinovano
Organizirati studentske aktivnosti usmjerene na unapređenje i unapređenje
vještine usmene i pismene govorne aktivnosti u okviru teme „Hrana”; na studiranje
vokabular na temu “Kuvanje”.
 Formirati motivaciju za učenje engleskog jezika i želju za
samousavršavanje;
 Formirati adekvatno samopoštovanje kroz pristupačne i zanimljive zadatke;
 Razvijati odnos poštovanja prema gledištu drugova iz razreda pri radu u paru,
svjesno konstruirati govorni iskaz u usmenom obliku;
izvući zaključke kao rezultat zajedničkog rada.
grupa.
Oblik
 Sposobnost isticanja potrebnih informacija;


 Sposobnost definisanja i formulisanja cilja na času;




 Sposobnost usmenog izražavanja svojih misli;
 Slušati i razumjeti govor drugih;
 Radite zajedno u parovima i grupama.
 Razvijati sposobnost izvršavanja zadataka prema naučenom obrascu, koristeći govorne klišee,
pravilno formatirati i voditi bilješke u bilježnicama;
planirajte svoju akciju u skladu sa zadatkom;
izvrši neophodna prilagođavanja aktivnosti nakon njenog završetka na osnovu njene evaluacije;
reci svoje mišljenje.
uključujući sastavljanje dijaloških i monoloških iskaza na temu
"Kuvanje";
 Koristiti leksičke jedinice i govorne strukture u usmenom i pismenom govoru prema
tema lekcije.
1

Ponavljanje
Metode i tehnike organizacije
aktivnosti učenika
Interdisciplinarne veze
Metode
Oblici rada
Korišteni resursi:
književnost;
Didaktički materijali
Riječi na temu "Hrana"
Objašnjavanje novog materijala kroz intervju za udžbenike; nezavisni
rad iz udžbenika; grupni rad
tehnologije
Verbalno, vizuelno, delimično traženo, praktično
Frontalni, rad u parovima, grupni, individualni rad
Baranova, Dooley, engleski jezik. Udžbenik za 6. razred, str.36
Listovi za samoocjenjivanje
Slike
Kompjuterska prezentacija
Faza lekcije
Sadržaji aktivnosti nastavnika
Sadržaj aktivnosti
Načini koji se mogu oblikovati
Organizaciona struktura časa
1. Organizaciona
momenat
Svrha: emocionalna
radni stav
12 min.
Pruža upute i postavlja djecu
za rad, provjerava spremnost za nastavu.
Provjerite spremnost za lekciju.
Spremam se za lekciju.
studenti
Pozdrav kolegama iz razreda
i nastavnici.
Dobro jutro! Drago mi je da te vidim. Danas
imamo posebnu lekciju, možete vidjeti goste
klasa. Sada se pozdravljamo. Nećemo
koristite riječi, ali ćute oči. Na
u isto vrijeme, pokušajte pokazati očima, šta je
Vaše raspoloženje danas. Pogledaj svog druga iz razreda.
Naš čas počinjemo sa osmehom. Naš osmeh
daje dobre emocije bez riječi.
Danas ćemo nastaviti sa razgovorom
naša tema – ŠTA JE NAŠA TEMA? "hrana"
Zdravo momci. Drago mi je sto te vidim.
Sada ćemo se pozdraviti. Ali
Hajde da se pozdravimo ne rečima, već tiho
oči. Istovremeno, pokušajte svojim očima
pokaži kakvo si danas raspoloženje.
2
aktivnost učenika
(UUD)
Kognitivni UUD:
utvrditi spremnost za nastavu.
Regulatorno:
formulišu pravila za sebe
ponašanje i rasuđivanje
potreba za njihovom implementacijom.
Komunikativni UUD:
nastavnici slušaju, prenos
Vaše raspoloženje, uspostavljanje
promicanje veza
interakcija
Lični UUD:

uspostavljanje ličnog
kontakt između učenika.

2. Ažurirajte
znanje
Cilj: ponoviti riječi
temu lekcije, odredi
problem.
23 min.
Pa počnimo našu lekciju. Nastavljamo
tema sekcije.
Fonetska vježba. Snowball
Naučili smo mnogo riječi. Oni su
nazive hrane. Prisjetimo se nekih
njima. Pogledaj ekran. Postoji mnogo
slike na ekranu.
 Jabuka, krompir, limun, čaj, sok…
Ove riječi su vam dobro poznate. Ponovi
posle mene.
 Žuti puter, crveni džem, crni hleb
namažite ga gusto, pojedite brzo.
 Šoljica tople kafe u loncu za kafu.
 Banana, jabuka, narandža. Dobro je i
Međusobna kontrola vježbi
Dodatak opšta šema.
Imenujte naučene riječi po
tema.
Ponovite za učiteljem.
Kognitivni UUD:
opšte obrazovno strukturiranje
znanje, svesna konstrukcija
iskazi, poznavanje vokabulara.
Komunikativni UUD:
slušajte nastavnika i ponavljajte
njega.
slatko i ukusno je za jelo.
Vodi djecu do
formulacija teme i
postavljanje ciljeva časa.
Pogodi temu lekcije.
Zapišite broj u svoju bilježnicu i
tema lekcije.
Odgovaraju prema modelu.
Lični UUD: lični,
životno samoopredeljenje i
pravljenje životnih planova
u vremenskoj perspektivi
Regulatorno
UUD: odrediti i
formulisati svrhu lekcije
(postavljanje zadatka za učenje za
osnovu korelacije šta
već poznato i naučeno
studenti i to. Šta još nije
naučio).
Dobro urađeno! Setili ste se mnogo reči iz
tema. O čemu biste još željeli znati
tema. Šta mislite da će se sljedeće dogoditi?
3
3. Uprizorenje
obrazovne svrhe
Svrha: definisanje cilja
lekcija.
2 minute.
Odlično! uradio si to divno. SLAJD 1
Znamo mnogo riječi na temu hrane.
Prisjetimo ih se. Pogledaj u
ekran, evo slika na temu. ti njih
ti dobro znaš. Imenujte ih.
Bravo, sad ponavljaj za mnom.
Odlično! Vidim da se sećate imena
hrana. I šta biste još željeli znati
o hrani? Šta misliš da idemo
govoriti u vezi sa temom
HRANA? Šta ti treba za to?
Hajde da pogodimo temu naše današnje lekcije.
Pogledajte slike. SLIDE
Šta ćete moći da uradite do kraja
lekcija? SLAJD 4 i 5
2 i 3

4. Primarni
konsolidacija
materijal i
primarni
konsolidacija
materijal
Cilj: pronaći način
postizanje cilja.
Naučite novi materijal
i njegov primarni
konsolidacija
45 min.
govor? Šta nam treba za ovo? I u ovome
Slike će nam pomoći. Pogledaj u
klizite i pogodite temu naše lekcije
Danas.
Tako je. Šta ćemo naučiti do kraja?
lekcija?
Odlično. Sviđaju mi ​​se vaše ideje i pogodili ste
naša tema – Priprema hrane! Šta to radi
znači? Ko može objasniti?
Otvorite knjige na strani 36! Vježba 1. Sada
Slušat ćete neke izraze za
pripremanje hrane! Pobrinite se da znamo šta
oni misle. SLAJD 617
U redu. Kažete da je sve istina i
tačno identifikovao temu lekcije -
Kuvanje. Šta to znači? Vi
možeš li objasniti?
Otvorite udžbenike na strani 36 vježba 1. Mi
Hajde da se upoznamo sa nekim frazama,
što će nam pomoći u ovoj lekciji. I ti
možete pogoditi njihovo značenje,
koristeći slike.
Učenje novog vokabulara tokom
slušanje;
Čitanje riječi i njihovo ponavljanje
nastavnik.
Rad sa sadržajem
udžbenik str. 36.
5. Nezavisni
rad sa
uzajamna verifikacija.
Cilj: organizovati
završetak od strane studenata
samostalan rad
za nova znanja i
uzajamna verifikacija.
Sada ćemo raditi sa knjigama na str.36 ex.2.
Popunićete praznine u receptu od
pr.1. Dajem ti 5 minuta da pogledaš
recept i uradi zadatak. Ako nešto nije
jasno, pitaj me onda! Raditi u parovima.
Dakle, vrijeme je prošlo! Imate li pitanja?
Onda vam dajem 2 minute da pripremite
odgovori. SLAJD 18 i 19
Odlično si to uradio!
Vežbaju reči.
Rad sa udžbenikom na str
vježbe 1 i 2. Rad u parovima.
Pročitajte zadatak.
Odgovore zapišite u svesku.
78 min.
Dakle, sada ćemo provjeriti kako razumiješ
Peer review.
4
Komunikativni UUD:
biti u stanju da formulišete svoje misli
oralno; slušaj i
razumiju govor drugih.
Kognitivni UUD:
formulišu svoje
izjava, konstrukcija
logički lanac zaključivanja.
Regulatorni UUD:
definicija
sekvence
uzimajući u obzir međuciljeve
konačni rezultat.
Komunikativni UUD:

tekstove udžbenika, razumjeti
čitaj,
sarađuju zajednički
rješavanje problema.
Kognitivni UUD: vještina
birajte najviše
efikasna rješenja
zadataka, sposobnost da se svesno i
graditi nasumično
izjave.
Komunikativni UUD:
upravljanje ponašanjem
partner, kontrola, korekcija,
procjena partnerovih postupaka.
Regulatorni UUD:

6. Fizički minut
Cilj: organizovati
odmor učenika od
prezaposlenost.
12 min.
7. Kreativno
vježbe. Rad u
grupe.
Cilj: moći se prijaviti
stečene veštine u
Prema
dati zadatak.
1015 min.
značenje reči. Udžbenik str.36 vježba 2. Evo
dat recept za palačinke. Vaš zadatak -
popunite praznine koristeći riječi iz
vježba 1 u značenju. Za završetak zadatka 5
min. Ako imate pitanja, podignite ruku.
Radite u parovima.
Provjera zadatka. Dajem ti 2 minuta
da pripremite svoje odgovore.
Tako je.
Ponavljaj za mnom:
Ruke gore-dole
Ruke u stranu napred
Pogledaj prozor
Pogledaj vrata
Budite pažljiviji!
Sjednite, molim.
Ponovite pokrete za mnom. Sjedni.
Nastavljamo našu lekciju. Nakon što ste pročitali
recept. Podijeljeni smo u 4 grupe po 45
učenika. Svaka grupa će dobiti recept i
ti nam reci kako da napravimo svoje jelo. Ti trebas
da odaberete zvučnik i n Morate
predstavite svoj recept. Rad u grupama. Koristi
Prvo, Sljedeće, Zatim, Konačno.
Podijeli kartice sa zadacima.
Nastavljamo našu lekciju. Vi
upoznao se sa receptom za palačinke. A
Sada ćemo se podijeliti u grupe i svaki
Grupa će dobiti recept. Vaš zadatak -
opišite ovaj recept prema planu i
zamislite to. Jedan od njih će odgovoriti
grupe.
Provjera zadatka.
5
Odgovorite na zadatak, izgradite
vaše odgovore.
izrada plana i
sekvence radnji;
izvršiti radove na
predloženi plan, doprinijeti
neophodna prilagođavanja
radnja nakon završetka
na osnovu njegove procjene i računovodstva
prirodu učinjenih grešaka.
Ponovite za učiteljem
akcije
Komunikativni UUD:
slušaju i razumiju govor drugih.
Podijeljeni u grupe.
Izrada zadataka u grupama.
Odgovorne grupe
izvještaj.
Kognitivni UUD:
modeliranje znanja,
izgradnju logičkog kola
rasuđivanje.
Regulatorni UUD:
definicija
sekvence
uzimajući u obzir međuciljeve
konačni rezultat.
KomunikativniUUD:
konstruisanje monologa u
Prema
komunikacijski zadaci;
sposobnost da se izrazi svoje mišljenje
pogleda, čitati naglas i tiho
tekstove udžbenika, razumjeti
čitaj,
sarađuju zajednički

8. Sažetak lekcije.
Refleksija.
Cilj: povezati cilj i
obrazovni rezultat
aktivnosti.
Dragi momci i devojke! Dao si sve od sebe i
dao sve od sebe danas. Hvala na lekciji.
Daću vam dobre i odlične ocene.
Hvala vam puno na vašem radu. Uzmi
papire i označite tačan odgovor.
Ocijenite svoj rad na radnom listu
dostignuća "Samoocenjivanje",
šta su naučili na lekciji.
12 min.
9. Domaće
vježbe.
Cilj: organizovati
produktivan
aktivnosti na
materijala.
12 min.
Učitelj dijeli djeci list uspjeha
„Samovrednovanje“, ocjenjuju studenti
njihov rad na lekciji, šta su naučili.
Pa, djeco, naše vrijeme je isteklo! Ali želim
napiši svoj domaći.
HW: napišite recept za različita jela
(napišite recept za bilo koju kuhinju,
koristeći fraze iz lekcije). SLAJD 20
Dakle, lekcija se bliži kraju i vrijeme je
zapiši zadaća. Pisati
recept za bilo koju kuhinju
fraze iz lekcije.
Definišite sebi zadatak i
zapisati u dnevnik.
rješavanje problema
Regulatorni UUD:
Analiza emocionalnih
stanje primljeno od
aktivnosti.
Procjena vaših rezultata
Lični UUD:
Sposobnost kritičke evaluacije
moj posao
Kognitivni UUD:
Izgradnja vještina
traženi i nezavisni
rad.
Lični UUD:
Odnos sa postovanjem prema
drugačije mišljenje, pozitivno
odnos prema učenju i sopstvenom
znanje.
6

Tehnološka mapa časa engleskog jezika.

Učitelj: Yashikhina Evgenia Mikhailovna

UMK"Engleski u fokusu" (Spotlight)

klasa: 2

Vrsta lekcije: učenje novog gradiva.

Tema lekcije: Moj omiljeni obrok.

Cilj: naučite djecu da govore i pišu nazive svojih omiljenih proizvoda na engleskom.

Zadaci

edukativni: enter nove leksičke jedinice na temu „Proizvodi“, aktiviraju pravopisne vještine, sumiraju prethodno proučeno gradivo.

razvojno: razviti govorne sposobnosti, psihološke funkcije povezane s govorna aktivnost(pamćenje, pažnja, mišljenje, sposobnost logičkog mišljenja, analize).

edukativni: neguju odnos poštovanja jedni prema drugima, razvijaju sposobnost slušanja prijatelja i neguju kulturu jezičke komunikacije.

Orijentisan prema ličnosti: stvoriti uslove za povećanje interesovanja za gradivo koje se proučava, stvoriti uslove za razvoj komunikacijskih vještina i zajedničkih aktivnosti.

Osnovni koncepti: Leksičke jedinice i fraze na temu „Proizvodi“ (mlijeko, pica, sladoled, sok od narandže, čokoladna torta).

Planirani rezultat.

Predmetne vještine:

    Akumulirati bogatu novu leksičku građu i steći iskustvo u njenoj upotrebi.

    Upoznajte tradicionalnu rođendansku pjesmu.

    Izgovarati i razlikovati po sluhu glasove , [i], , [z].

Universal aktivnosti učenja

Lični: formirati početno iskustvo učestvovanja u obrazovnim aktivnostima za savladavanje engleskog jezika i razumijevanje njegovog značaja.

Komunikativna: razvijati vještine slušanja i ulaziti u dijalog za održavanje edukativnih i poslovnih razgovora, čestitati vam rođendan.

kognitivni: biti u stanju svjesno konstruirati govorni iskaz na osnovu modela, formulirati odgovore na pitanja nastavnika.

Regulatorno: prihvataju i održavaju ciljeve i ciljeve vaspitno-obrazovnih aktivnosti, pronalaze sredstva za njihovo sprovođenje.

Interdisciplinarne veze: Ruski jezik, čitanje, matematika, fizičko vaspitanje, muzika.

Tehnologije: Ušteda zdravlja, igranje, komunikativno orijentisano učenje, učenje zasnovano na problemima, učenje kroz sistemske aktivnosti, IKT.

Nastavne metode:

prema percepciji informacija: verbalno, vizuelno, praktično;

stimulativno: edukativne igre, stvaranje situacije zabave i uspjeha;

sistematiziranje: generalizacija i sistematizacija znanja;

Vrste posla: fonetsko i govorno zagrevanje, frontalna anketa, slušanje dijaloga, igra za konsolidaciju LE, rad sa udžbenikom, rad u štampanoj svesci, igra uloga, rad sa karticama.

Oblici rada: kolektivni, individualni, rad u paru.

Resursi: udžbenik, radne sveske, slike na temu „Proizvodi“, slike za fonetske vježbe, atributi znakova za igra uloga, kartice sa novim riječima, mekana igračka Chuckles, kartice za samostalni rad, DVD disk, kartice sa slovima, tragovi sa brojevima, cvijeće za razmišljanje, slika vaze.

Faza lekcije

Aktivnosti nastavnika

Aktivnost učenika

Organizaciona faza. Pozdrav

Target – podešeno za komunikaciju na engleskom jeziku.

Pozdrav studenti:

Dobar dan, djeco! Drago mi je sto te vidim. Kako si? Sjednite, molim! „Ja sam danas vaš profesor engleskog. Zovem se... I moj prijatelj Chuckles.

Jeste li spremni započeti našu lekciju? Uradimo to!

Target - uključiti se u komunikaciju na stranom jeziku, odgovarajući na primedbu nastavnika u skladu sa komunikativnim zadatkom.

Oni odgovaraju na redove: “zdravo, nastavnik! I meni je drago da te vidim.”

Komunikativna: slušaju, reaguju i reaguju na znak na odgovarajući način na govornu situaciju.

Regulatorno: koristite govor da regulišete svoje postupke.

Fonetska vježba. Zagrevanje govora.

Target - razvijaju vještine izgovora, prilagođavaju artikulaciju učenika engleskom govoru.

Pogledaj tablu. Vidite pesmu. Slušaj me.

Ovaj problem. Ona ima 2.

Ovo je Joe. On ima 4.

Ovo je Kate. Ona ima 8 godina.

Ovo je Ben. On ima 10 godina.

Slušaj i ponavljaj za mnom.

Odgovorite na pitanja: Kako se zovete? Kako si? Koliko imaš godina?

Target - ponoviti za nastavnikom fonetski ispraviti engleski zvuk i prethodno proučene riječi i pjesme.

Ovo je Chuckles. Hello Chuckles.

Djeca odgovaraju na Chucklesova pitanja...

Regulatorno: vrši samokontrolu pravilnog izgovora.

Lični: da formiraju etička osećanja – dobronamernost i emocionalnu i moralnu spremnost.

kognitivni: Izvucite potrebne informacije iz onoga što slušate

Faza postavljanja ciljeva

Target - postavite kognitivni zadatak.

Pogledaj karte.

1 . Brojite do 3, molim. Stani. Pogledaj ispod stola. Šta je pismo?

2 .Broj do 5, molim. Stani. Pogledaj ispod stolice. Šta je pismo?

3. Brojite do 7, molim. Stani. Pogledaj ispod stola. Šta je pismo?

4. Brojite do 10, molim. Stani. Pogledaj stolicu. Šta je pismo?

Hajmo citati. Prevedi ovu riječ. Naša tema je hrana. Šta biste danas voljeli naučiti?

Pa.- Kada se to dešava?

T: Bravo! Dobro urađeno!

Ljudi, jeste li pogodili drugu temu naše lekcije?

T: Da, u pravu si. Godišnja doba. slajd 5

Momci, koji zadatak danas treba da postavimo na času?

Target - formulisati cilj lekcije

Nakon što su poređali kartice po redu, djeca će pročitati temu lekcije.

Odgovarajući na sugestivna pitanja, sami izvode zaključke o svrsi lekcije. PP: Naučite nove riječi o temama: Godišnja doba i vrijeme.

kognitivni: Učestvujte u razgovoru, formulišite i postavite kognitivne zadatke .

Regulatorno: Budite sposobni da planirate svoje aktivnosti u skladu sa postavljenim ciljevima.

Lični: Motivacija za aktivnosti učenja (društvene, obrazovne i kognitivne)

Komunikativna: Interakcija sa nastavnikom tokom frontalnog razgovora.

Faza učenja novog obrazovnog materijala

Uvođenje novih riječi

Target – razvijaju vještine izgovora novih riječi;

-Uključujem ga da slušamDVDdisk,

Pogledaj ekran.

Otvorite svoje knjige na strani 52, br. 1

Pogledajte slike i prevedite. Čemu Rus...

Target - steknu govorne vještine korištenja novih riječi iz vokabulara (sladoled, pica, sok od narandže, čokoladna torta, mlijeko).

Ponovite naglas uz vizuelnu podršku.

Djeca otvaraju udžbenik na strani 52, broj 1.

Djeca prevode riječi.

kognitivni: Ažurirajte nove LE na osnovu situacije učenja i lično iskustvo.

Regulatorno: Prihvatite i održavajte ciljeve i ciljeve učenja.

Komunikativna: Slušajte nastavnika i jedni druge radi reprodukcije i percepcije potrebne informacije i održavanje edukativnog i poslovnog razgovora.

Lični: razvijati vještine saradnje u različitim situacijama zajedničkih aktivnosti;

Razvijanje vještina pisanja

Target - razviti vještine pisanja engleskih riječi.

Otvorite svoje rječnike. Zapišite nove riječi. Napišite lijepo.

Objavljujem slike, nove riječi sa transkripcijom i prijevodom.

Target - steknu pismene vještine korištenja novih LE

Učenici upisuju nove riječi u rječnik.

kognitivni: koristiti simbolička sredstva, uključujući modele kao model za pisanje

Regulatorno: Adekvatno shvatiti nastavnikove prijedloge za ispravljanje grešaka

Pričvršćivanje novih LE-ova

Target - konsolidovati vještinu korištenja novih LE.

Zaigrajmo. (poziva 7 ljudi)

"zamijenjeno"

Target – konsolidovati govorne vještine u korištenju nove leksike

Učenici igraju igru.

Komunikativna: Koristite vizuelna pomagala da dovršite zadatak.

kognitivni: Ponavljanje prethodno proučavanih i novih LE.

Dinamička pauza

Target - promjena vaspitnih aktivnosti na času.

Vrijeme je za odmor.

Ustani! Clap! Clap!

Ruke gore! Clap! Clap!

Korak! Korak! Ruke dole!

Clap! Clap! Nasmiješi se prijatelju.

Molim te, sedi!

Target - napravite dinamičnu pauzu i pregledajte glagole kretanja naučene u prethodnim lekcijama.

Kognitivni: Ponavljanje prethodno naučenih glagola kretanja

Komunikativna: Razumjeti govor nastavnika sluhom i reprodukovati radnje i glagole kretanja.

Regulatorno: Provedite aktivnosti učenja u materijaliziranom obliku.

Konsolidacija proučenog materijala.

Target nastaviti rad na osiguranju novih LE.

Otvorite svoje radne sveske na strani 28, pr..1. Čitajte i crtajte linije.

Pomažite jedni drugima (Upomoć prijatelju prijatelju)

Provjeri tvoj rad.(Molimo provjerite svoj rad)

Ko odlučuje.(SZO izdržao)

Pa, pljesnite rukama

Target biti u stanju pronaći nove riječi i spojiti ih sa slikama.

Učenici vežbu rade u svojim sveskama.

Djeca provjeravaju svoj rad.

Ocijenite rad.

Kognitivni: Svjesno i dobrovoljno koristite novi LE prilikom obavljanja zadatka.

Komunikacija: Budite aktivni u interakciji kako biste riješili kognitivne probleme.

Regulatorno: Obavljanje aktivnosti učenja.

Lični: razvijati vještine saradnje.

Rad sa udžbenikom.

Cilj - Upoznajte učenike sa tradicionalnom rođendanskom pjesmom u Engleskoj. Razvijte vještine čitanja naglas.

I znaš da je danas Luluin rođendan.

Slušajmo i gledajmo.

Pogledaj ekran.

Prevedite dijalog.

Otvorite svoje knjige na strani 53, pr. 3.

Pročitajte dijalog. Zajedno.

Ti ćeš biti Lulu. A ti dadilja.

Chuckles je tužan.

Želi da ponovi riječi.

Kako proslaviti rođendansku zabavu. (Kako proslaviti rođendan).

Hajde da pevamo i igramo.

Target naučiti pjevati tradicionalnu pjesmu, koristiti nove leksičke jedinice u govoru.

Učenici uče o Luluinom rođendanu.

Djeca gledaju i slušaju dijalog. Čitanje dijaloga sa nastavnikom.

Igra uloga.

Učenici odgovaraju na pitanja.

Djeca pjevaju i plešu.

kognitivni: Ažurirajte stečeno znanje.

Komunikativna: Koristite verbalna, pomoćna i vizuelna pomagala da izvršite zadatak.

Rad sa karticama

Target : konsolidirati vještinu korištenja novih LE-ova.

Uzmite svoju karticu i pogledajte, pročitajte i stavite kvačicu ili križić.

Target : primijeniti stečeno znanje u praksi.

Učenici ispunjavaju zadatke koristeći kartice.

kognitivni: Analiza i odabir bitnih karakteristika.

Komunikativna: Koristite pomoćna i vizuelna pomagala da dovršite zadatak.

Refleksija

Target- sumiranje proučenog materijala lekcije, utvrđivanje korespondencije dobijenog rezultata sa postavljenim ciljem.

Koja je bila tema lekcije?

Reci mi šta si naučio (Šta Vi naučio).

Pogledaj vazu.

Pogledaj. Cveće. Cveće za Lulu.

Koje je boje? I ovo? Ocijenite svoj rad na času.

Ružičasti cvijet – odlično.

Žuti cvijet – dobro.

Zeleni cvijet nije loš.

Lulu je sretna.

Ocjene za lekciju. (Ja izlažem procjene)

Target- vrši utvrđujuću i prediktivnu kontrolu na osnovu rezultata i načina djelovanja.

Odgovorite na pitanja nastavnika. Oni donose zaključke.

Djeca idu do table u kolonama i stvaraju buket cvijeća.

kognitivni: Procijenite proces i rezultat aktivnosti.

Komunikativna: Formulirajte svoje mišljenje i stav.

Regulatorno: Identifikujte i formulirajte nešto, izvršite korak po korak kontrolu nad rezultatom.

Lični: Forma adekvatna

motivacija za aktivnosti učenja, razumijevanje značenja znanja za osobu.

Završna faza treninga

Zadaća

Target – razvijanje vještina pisanja pri izradi pismenih domaćih zadataka.

Objasnite šta treba da rade tokom domaće zadaće.

Otvorite svoj dnevnik, molim. Vaš domaći zadatak je pr.2, str.28, u vašim radnim sveskama, da naučite nove riječi, npr. 16:00 53 u tvojim knjigama.(Objašnjavam vježbe).

Hvala na vašem radu.

Lekcija je gotova. Zbogom!”

Target – razumjeti i zapisati domaći zadatak.

Zapišite svoj domaći zadatak, postavljajte pitanja ako nešto ne razumijete.

Reci zbogom na engleskom.

kognitivni: Analizirajte informacije.

Komunikativna: Postavljajte pitanja, tražite pomoć, formulirajte svoje poteškoće.

Regulatorno: Koristite govor da regulišete svoje postupke.

05.12.2013

TEHNOLOŠKA KARTA ČASA

po akademskoj disciplini

"Strani jezik (engleski)"

za profesiju 230103.04 “Podešavač softvera i hardvera”

Tema lekcije:

"Masovni medij"

Vrsta lekcije:Kombinovano

Trajanje časa 90 minuta.

Žarova Viktorija Aleksandrovna

  1. Tema lekcije:"MASOVNI MEDIJ"

Odjeljak 3. Socio-kulturni

Tema 37. Masovni medij

Tema 38. TV vijesti

  1. Vrsta lekcije: kombinovana lekcija
  2. Vrsta lekcije: praktična lekcija
  3. Cilj: stvaranje uslova za unapređenje leksičke govorne veštine za formiranje veština učenja kod učenika.
  4. Karakteristike nivoa savladanosti nastavnog materijala: 1. Upoznavanje (imati ideju); 2. Reproduktivni (izvođenje aktivnosti prema modelu, uputama ili pod vodstvom)
  5. Formiranje UUD-a:

- lični UUD: uspostaviti vezu između svrhe aktivnosti i njenog rezultata; upravljati društvenim ulogama i međuljudskim odnosima.

- regulatorni UUD: vršiti samoregulaciju i samokontrolu; ocijeniti ispravnost obrazovnog zadatka, mogućnost njegovog rješavanja; zajedno sa nastavnikom i drugovima iz razreda vrednuju aktivnosti na času; istaći i shvatiti ono što je već naučeno i šta još treba naučiti; predvidjeti.

- kognitivni UUD: opšte obrazovanje: - pretraživanje i odabir potrebnih informacija; strukturiranje znanja; promišljanje metoda i uslova delovanja, kontrola i evaluacija procesa i rezultata aktivnosti; semantičko čitanje s razumijevanjem glavnog sadržaja pročitanog i čitanje s izdvajanjem potrebnih informacija (skeniranje čitanja); modeliranje; svjesna i voljna konstrukcija govornog iskaza uz pomoć podrške; svjesna i proizvoljna konstrukcija dijaloškog govornog iskaza korištenjem plana.

mozgalica: - sinteza – sastavljanje celine iz delova i obrnuto;

- predmetne vještine: Sposobnost pravilnog razumijevanja značenja leksičkih jedinica (LU) na temu. Sposobnost upotrebe LE u datoj situaciji. Sposobnost konstruisanja kratkih iskaza koristeći podršku. Sposobnost sastavljanja dijaloga na temu. Sposobnost sastavljanja monološke izjave na osnovu date situacije.

- komunikativna UUD: biti u stanju da izrazite svoje misli dovoljno potpuno i tačno u skladu sa zadacima i uslovima komunikacije; planirati obrazovnu saradnju sa nastavnikom maternjeg jezika; ovladavanje monološkim i dijaloškim govorom; rad u parovima i grupama u skladu sa normama komunikacije, međusobnog razumijevanja, pravilima ponašanja i bontona.

  1. Formacija OK:

OK 1. Shvatite suštinu i društveni značaj svoje buduće profesije, pokažite stalno interesovanje za nju.

OK 2. Organizovati sopstvene aktivnosti, biraju standardne metode i načine obavljanja stručnih poslova, ocjenjuju njihovu efikasnost i kvalitet.
OK 3. Donosite odluke u standardnim i nestandardnim situacijama i preuzimajte odgovornost za njih.

OK 4. Pretražite i koristite informacije potrebne za efektivna implementacija stručne poslove, stručne i lični razvoj.

OK 6. Radite u timu i timu, efikasno komunicirajte sa kolegama, menadžmentom i potrošačima.

OK 7. Preuzmi odgovornost za rad članova tima (potčinjenih) i rezultate izvršavanja zadataka.

OK 8. Samostalno određivati ​​zadatke profesionalnog i ličnog razvoja, baviti se samoobrazovanjem i svjesno planirati profesionalni razvoj.

Oblici i metode kontrole i evaluacije.Opservacija nad aktivnostima studenta u procesu savladavanja obrazovni program; ocenjivanje kriterijuma.

  1. Osnovni koncepti: Rečnik na temu “Mediji”
  2. Interdisciplinarne veze: Znanje učenika stečeno na časovima književnosti i ruskog jezika doprinosi realizaciji ciljeva časa.
  3. Resursi: brošure, slike koje prikazuju radio, TV, internet i štampu;
  4. Oblici obuke: Frontalni, individualni, rad u paru, grupni
  5. materijalno - tehnička podrška: Kompjuter, zvučnici, materijali

Didaktički ciljevi faza nastave

Fazecasovi

Vrijeme pozornice

(min)

Didaktički zadaci

1. Organizacioni momenat

Priprema učenika za rad u učionici: razvijanje, na lično značajnom nivou, unutrašnje spremnosti za ispunjavanje regulatornih zahtjeva vaspitno-obrazovnih aktivnosti. Upoznavanje sa jezičkim okruženjem, stvaranje povoljne atmosfere, saopštavanje plana časa

2. Provjera domaćeg

Refleksija na prethodni zadatak (Test 1), rad na greškama.

3. Fonetska vježba

Postavljanje cilja lekcije, komuniciranje teme. Aktivacija leksičkih jedinica. Spremnost za aktivno usvajanje znanja. Poboljšanje sposobnosti izgovora.

4. Govorna vježba

Aktiviranje leksičkih jedinica i gramatičkih struktura na temu.

Poboljšanje vještina čitanja i prevođenja uz razumijevanje glavnog sadržaja pročitanog

Organizacija slušanja, unapređenje relevantnih vještina.

Poboljšanje vještina čitanja i prevođenja uz izdvajanje potrebnih informacija (skeniranje čitanja).

Uvježbavanje dijaloških govornih vještina korištenjem govornih potpora.

Konsolidacija leksičkih jedinica

10. Refleksija

Analiza i procjena uspješnosti postizanja cilja; utvrđivanje kvaliteta i nivoa stjecanja znanja.

Tehnološka studija

Koraci lekcije

Razvijene vještine

Aktivnosti nastavnika

Aktivnosti učenika

1. Organizacioni momenat

Lični:

-

Regulatorno:

kognitivni:

Komunikativna:

- slušaju i razumiju govor nastavnika;
-
- savladaju dijalošku formu govora u skladu sa gramatičkim i sintaksičkim normama engleskog jezika.

Pozdravlja učenike, stvara atmosferu stranojezičke komunikacije, bilježi prisutne.

Dobro jutro, dragi studenti. Drago mi je sto te vidim. Sjednite, molim.

Obavještava plan časa.

Danas će naša lekcija biti podijeljena u 2 dijela. Prvo ćemo provjeriti vaš Test #1 i izvršiti ispravku moje greške. Zatim ćemo pričati o televiziji i internetu.

Pozdravljaju nastavnika, odgovaraju na pitanja i uključuju se u govorne aktivnosti.

2. Provjera domaćeg zadatka

Rezultati metasubjekata (MSR):

Regulatorno:- vrši samoregulaciju i samokontrolu.

kognitivni:

Komunikativna:

- slušaju i razumiju govor nastavnika;
- biti u stanju da izrazite svoje misli dovoljno potpuno i tačno;
- posjeduju znanje u skladu sa gramatičkim i sintaksičkim normama engleskog jezika.

Nudi rad na greškama u testu br. 1 („Engleski jezik“ A.N. Golubeva, Test 1). Prikazuje sažetak grešaka i objašnjava greške.
Učenici koji prave greške zapisuju tačne opcije u svesku.

- Provjerimo vaše odgovore u testu 1. Oni koji imaju bilo kakvu grešku, ispravljaju moju grešku u svesci.

Naizmjence čitajte zadatke iz testa 1 u kojima su napravljene greške, shvatite o čemu se radi i odaberite tačne odgovore. Oni koji su pogriješili zapisuju ispravnu verziju u svesku i pamte je.

3. Fonetska vježba

Rezultati metasubjekata (MSR):

Regulatorno:

kognitivni:

Korištenje podrške;

Svjesna i voljna konstrukcija govornog iskaza.

Komunikativna:

Konstrukcija govornog iskaza;
-
-

Rezultati predmeta:


- sposobnost upotrebe LE u datoj situaciji

Pokazuje učenicima slike koje prikazuju medije i traži od njih da pogode nazive riječi na tabli i shvate koja će tema biti danas. Objašnjava kako postaviti pitanje "Šta je ovo?" i kako na to odgovoriti. Postavlja pitanja studentima.

Pogledaj tablu. Šta je? Ovo je...Šta je to? Šta je? Koja je tema danas? Da, tema su masovni mediji. Naučićemo kako da govorimo o masovnim medijima.

Učenici pogađaju riječi, određuju temu, čitaju riječi naglas u horu, ponavljajući za nastavnikom, pokušavajući ih zapamtiti; zatim individualno reproducirajte odgovore na nastavnikovo pitanje koristeći govorne potpore.

4. Govorna vježba

Regulatorno:

Vježbajte samoregulaciju i samokontrolu.

kognitivni:

Korištenje podrške;

Svjesna i voljna konstrukcija govornog iskaza.

Komunikativna:

Sposobnost izražavanja svojih misli dovoljno potpuno i tačno u skladu sa zadacima i uslovima komunikacije.

Rezultati predmeta:

Sposobnost pravilnog razumijevanja značenja leksičkih jedinica na temu;

- sposobnost konstruisanja pitanja koristeći proučavane gramatičke strukture i vokabular.

Poziva učenike da odaberu omiljeni broj prema kojem će izvršiti sljedeći zadatak.

Objašnjava kako postaviti pitanje „Koji tvoj omiljeni broj?" i kako na to odgovoriti. Postavlja pitanja studentima.

Sada odaberite svoj omiljeni broj. Koji je tvoj omiljeni broj? Koji je tvoj omiljeni broj? Koji je tvoj omiljeni broj?

Odaberite svoj omiljeni broj reprodukcijom fraza koristeći govorne potpore.

5. Poboljšanje vještina čitanja

Rezultati metasubjekata (MSR):

Regulatorno:

Prognoza

kognitivni:

- korištenje podrške;

Komunikativna:

Rezultati predmeta:

Sposobnost pravilnog razumijevanja značenja leksičkih jedinica na temu;
- sposobnost upotrebe LE u datoj situaciji;

Demonstrira nove leksičke jedinice, objašnjava njihovo značenje, priprema učenike da ih reproduciraju čitajući ih u horu Dodatak 2

Molim vas pogledajte vježbu broj 2. Ovdje možete vidjeti neke nove riječi. Pročitaću ti ove reči i treba da ih ponoviš za mnom.

Prema vašem omiljenom broju morate pročitati i prevesti rečenicu u tekstu iz vježbe broj 3.

Traži da se pronađe nastavak rečenice iz teksta. Dodatak 4

Dopuni rečenice iz vježbe broj 4.

Pokušavaju odrediti značenje riječi, zapamtiti ih, uvježbati i reproducirati.

Pročitajte i prevedite tekst, reprodukujući korišteni LE

Reproducirajte nastavke iz teksta

6. Poboljšanje vještina slušanja

Rezultati metasubjekata (MSR):

Regulatorno:

Vježbati samoregulaciju i samokontrolu; predvidjeti

kognitivni:

Svjesna i voljna konstrukcija govornog iskaza uz pomoć podrške.

Komunikativna:

Planiranje obrazovne saradnje sa nastavnikom;
- sposobnost izražavanja svojih misli dovoljno potpuno i tačno u skladu sa zadacima i uslovima komunikacije.

Rezultati predmeta:

Sposobnost pravilnog razumijevanja značenja leksičkih jedinica na temu;
- sposobnost upotrebe LE u datoj situaciji;
- sposobnost konstruisanja kratkih iskaza koristeći podršku.

Nudi korelaciju riječi sa njihovimznačenje. Nakon slušanja kratkih pasusa na engleskom, utvrdite da li je tačan ili ne.

Predstavlja tekstove.

Dodatak 5
- Vaš zadatak je da uskladite riječi i njihove definicije.

Slušajte odlomke, razumijevajući značenje tekstova i uporedite riječi sa značenjem.

7. Poboljšanje vještina čitanja

Rezultati metasubjekata (MSR):

Regulatorno:

Vježbati samoregulaciju i samokontrolu; predvidjeti

kognitivni:

- korištenje podrške;

Pretraga i odabir potrebnih informacija;

Svjesna i voljna konstrukcija govornog iskaza uz pomoć podrške.

Komunikativna:

Planiranje obrazovne saradnje sa nastavnikom;
- sposobnost izražavanja svojih misli dovoljno potpuno i tačno u skladu sa zadacima i uslovima komunikacije.

Rezultati predmeta:

Sposobnost pravilnog razumijevanja značenja leksičkih jedinica na temu;
- sposobnost upotrebe LE u datoj situaciji;
- sposobnost konstruisanja kratkih iskaza koristeći podršku.

Pojačavanje proučene teme predlaže rješavanje ukrštenice Stranica 5

Reši ukrštenicu koristeći reči u tabeli.

Rješavanje ukrštenice, čitanje ispravnih opcija

8. Poboljšanje dijaloških govornih vještina

Rezultati metasubjekata (MSR):

Lični:

- upravljati društvenim ulogama i međuljudskim odnosima;

Regulatorno:

Vježbati samoregulaciju i samokontrolu;

kognitivni:

Korištenje podrške;

Pretraga i odabir potrebnih informacija; strukturiranje znanja

Modeliranje

Svjesna i voljna konstrukcija dijaloškog govornog iskaza pomoću plana.

Komunikativna:

- slušaju i razumiju govor drugih;
- biti u stanju da izrazite svoje misli dovoljno potpuno i tačno;
- savladaju dijalošku formu govora u skladu sa gramatičkim i sintaksičkim normama maternjeg jezika;
- planiranje obrazovne saradnje sa partnerom.

Rezultati predmeta:

Sposobnost sastavljanja dijaloga na temu.

Poziva učenike da se podijele u parove i svaki daju argumente o opasnostima i prednostima televizije, koristeći fraze i uzorak Prijave 7

Napravite dijalog sa svojim partnerom o prednostima i nedostacima TV-a koristeći fraze iz vježbe broj 7

Radeći u parovima, kreirajte dijalog prema planu. Uvježbavaju i reproduciraju dijaloge, ocjenjuju jedni druge.

9. Poboljšanje vještina pisanja

Rezultati metasubjekata (MSR):

Regulatorno:

Vježbati samoregulaciju i samokontrolu;
- ocijeniti ispravnost obrazovnog zadatka, mogućnost njegovog rješavanja.

kognitivni:

Pretraga i odabir potrebnih informacija; strukturiranje znanja

Sinteza - sastavljanje celine od delova;

Komunikativna:

- biti u stanju da izrazite svoje misli dovoljno potpuno i tačno u skladu sa zadacima i uslovima komunikacije.

Rezultati predmeta:

Sposobnost pravilnog razumijevanja značenja leksičkih jedinica na temu.

Sposobnost upotrebe LE u datoj situaciji.

Poziva učenike da zapamte i reproduciraju u pisanoj formi na ploči riječi o temi lekcije, koristeći Dodatak 8

Napišite 5 riječi na tabli iz vježbe broj 8

Zapamtite i reprodukujte na tabli riječi koje se odnose na temu lekcije.

10. Refleksija

Rezultati metasubjekata (MSR):

Lični:

Uspostavite vezu između svrhe aktivnosti i njenog rezultata.

Regulatorno:

Vježbajte samokontrolu;
- zajedno sa nastavnikom i drugovima iz razreda vrednuju aktivnosti na času;
- istaći i shvatiti ono što je već naučeno i ono što još treba naučiti.

kognitivni:

Strukturiranje znanja

Razmišljanje o metodama i uslovima delovanja, kontrola i evaluacija procesa i rezultata aktivnosti

Svjesna i voljna konstrukcija govornog iskaza.

Komunikativna:

- biti u stanju da izrazite svoje misli dovoljno potpuno i tačno.

Traži od učenika da izraze svoje mišljenje o fazama nastave, ukažu na poteškoće koje su se pojavile, sumira rezultate časa, ocjenjuje rad učenika na času i stimuliše dalji rad.

Šta smo danas radili?

Šta smo uradili za ovo?

Da li je moglo drugačije?

Šta smo dobro uradili?

Šta još ne uspijevamo da uradimo?

Gdje će nam trebati ova vještina?

Dajte sebi ocenu po sistemu od 10 bodova.

Najavljuje domaći zadatak: odgovorite na testna pitanja, odredite svoj tip gledatelja i prevedite dobijeni odgovor u pisanoj formi.

Vaš domaći zadatak je vježba 9. Odgovorite na pitanja i saznajte kakav ste gledatelj. Prevedi svoj odgovor. Prilično sam zadovoljan vašim radom na lekciji. Zadovoljan sam vašim odgovorima. Hvala na današnjoj lekciji.

Izrazite svoje mišljenje, analizirajte sopstvenim dostignućima i poteškoće, zapišite domaći zadatak, postavite pitanja.



Pridružite se diskusiji
Pročitajte također
Kako pravilno dati injekciju psu
Šarapovo, sortirnica: gdje se nalazi, opis, funkcije
Pouzdanost - stepen konzistentnosti rezultata dobijenih ponovljenom primenom merne tehnike