Telli ja loe
kõige huvitavam
artiklid kõigepealt!

Ingliskeelsete tehnoloogiliste kaartide kogu. Akadeemilise distsipliini Võõrkeel (inglise keel) rubriigi "Riigiõpetus" tehnoloogiliste kaartide kogumik kutsekeskhariduse esmakursuslastele

Sorokoladova Vera Jurievna
Haridusasutus: Munitsipaalharidusasutus "P.A. Stolypini nimeline lütseum nr 3, Rtištševo, Saratovi oblast"
Lühike töökirjeldus: Modaalverbide kasutamise kordamine suulises ja kirjutamine kolmel teemal “Reeglid koolis”, “Kohustused kodus”, “Interneti turvalisuse reeglid”. Nendel teemadel klassis miniprojektide koostamine.

Khaibullova Razilja Ravilevna
Haridusasutus: MAOU Gümnaasium nr 77, Naberežnõje Tšelnõi
Lühike töökirjeldus: Marsruutimine avatud õppetund inglise keeles teemal "Tervislik toitumine". Tutvumine grammatikareegliga " Kõrvallaused tingimused ametiühinguga, välja arvatud juhul". Fraasverbide tutvustus tegema, tegema

Eremejeva Charina Afanasjevna
Haridusasutus: Vallavalitsuse eelarveline õppeasutus "Tokki kool - üldgümnaasiumi internaat
Lühike töökirjeldus: IN see tsükkel tundides töötavad õpilased rühmades projekti kallal. Peamised tööetapid on: projekti ettevalmistamine, kaitsmine ja hindamine Projekti ettevalmistamine algab tsükli esimesest õppetunnist. Esimeses tunnis saate õpilastele tutvustada projektide nimesid, et nad saaksid materjali järk-järgult koostada. Iga rühm valib endale meelepärase teema või soovitab mõnda muud. Jagatakse rollid, visandatakse projekti skeem ja töö algab. Projekti kaitsmine võib võtta kaks õppetundi. Õpilased ise valivad oma projektide esitlemise vormi. Soovitav on, et projekti hindamisest võtaksid osa kõik rühma õpilased. Õpilased saavad ise otsustada projektide hindamise kriteeriumid. Tuleks arutleda esitletava töö sisu ja vormi üle, samuti iga õpilase rolli üle projekti esitlemisel. Parimatest projektidest saab korraldada näituse, millega tutvustada teisi õpilasi, õpetajaid ja lapsevanemaid.

„Lapse hariduse eesmärk on
et ta oleks võimeline arenema ilma õpetaja abita."
Ameerika kirjanik E. Hubbard

Suhtumine kaasaegse õppetunni kujundamisse muutus täielikult pärast seda, kui haridussüsteemi viidi sisse föderaalsed haridusstandardid (FSES). Tehnoloogiline tunnikaart on üks föderaalse osariigi haridusstandardi uuendusi - õpetaja ja õpilase vahelise pedagoogilise suhtluse kavandamise kaasaegne vorm, mis võimaldab kajastada tegevuspõhist lähenemist õpetamisele.

Tehnoloogiline tunnikaart on varasemalt kasutatud traditsioonilise tunniplaani graafiline versioon. Standardi autorid on kindlad, et tehnoloogiliste kaartide kasutamine tunnis aitab läbida tunni kõik etapid võimalikult detailselt, mis muudab tunni lõpus laste teadmiste kontrollimise ja hindamise lihtsamaks.

Kaasaegne tund peaks olema oma olemuselt probleemne ja arendav, aitama kaasa isiku- ja ainepädevuste kujunemisele, universaalsele õppetegevusele (ÕA).

Tunni vooskeemi ülesehitusele, arendusele ja vormile kohustuslikke nõudeid ei ole. Föderaalne osariigi haridusstandard ei reguleeri tehnilisi kaarte mingil moel, jättes meetodite väljatöötamise õpetajate hooleks. Missa avaldatud metoodilised käsiraamatud ja artikleid tehnoloogiliste tunnikaartide väljatöötamise teemal, millest võime järeldada, et täna pole ühtegi selget ühtset kontseptsiooni, millest enamik õpetajaid kinni peaks.

Sellegipoolest on tehnoloogilise kaardi struktuuris alati olemas teabe osa Ja põhiosaõppetund.

Tunni teabeosa ülesehitus

  1. Klass.
  2. Tunni teema.
  3. Põhiline õpetus.
  4. Tunni tüüp.
  5. Tunni eesmärgi kindlaksmääramine ().
  6. Tunni eesmärgid: (kasvatuslik, arendav, kasvatuslik).
  7. Planeeritud tulemused (ja UUD).
  8. Didaktilised vahendid (õppematerjalide nimetused, meeldetuletused, harivad visuaalsed abivahendid, jaotusmaterjalid ja didaktilised materjalid jne jne).
  9. Varustus (arvuti, plakatid, mallid, küljendused jne).

Tunni põhiosa ülesehitus

Selles tehnilise kaardi jaotises peame kirjeldama tunnis kasutatavaid meetodeid, tehnoloogiaid, millises järjekorras, milliseid tulemusi ootame jne. Iga õppetunni jaoks tuleb selgelt määratleda järgmised õppetunni elemendid:

  • Tehnoloogilise kaardi struktuurne vorm.
  • Igat tüüpi õppetundide ligikaudne struktuur vastavalt föderaalsele osariigi haridusstandardile. (Materjal: " ")
  • Planeeritud tulemuste definitsioonide sõnastused: isiklik, metasubjekt, subjekt.
  • Õpetaja ja õpilaste tegevuse definitsioonide sõnastused (tabel " ").
  • Universaalsete haridustoimingute definitsioonide sõnastused: isiklik, kognitiivne, regulatiivne, kommunikatiivne ().

Peame vaid mosaiigi kokku panema struktureeritud tehnoloogiliseks tunnikaardiks. Meie arvates oleks lihtsaim viis struktureerida tunni põhiosa järgmisesse tabelisse:

Soovi korral saab tehnoloogilisele kaardile lisada veeru “IKT kasutamine”, “Keskjuhtimise meetod” jne, kuid meie hinnangul on see kõik “tühikas” ja õpetaja ei tohiks oma aega “liigsusega” koormata. .

Peale tehnoloogilist kaarti saab paigutada vajalikud täiendused (rakendused): diagrammid, näidislahendused, testid.

Viited

1. Gladko, M. Tehnoloogiatundide kaart vastavalt föderaalsele osariigi haridusstandardile: TC näidis ja disainireeglid [Elektrooniline ressurss] / M. Gladko / http://pedsovet.su/fgos/6402_technologicheskaya_karta_uroka_obrasez
2. Gromova, V.I. Föderaalne osariigi haridusstandard. Õpetaja käsiraamat: Haridus- ja metoodiline käsiraamat / V.I. Gromova, T. Yu. Storozheva – Saratov, 2013. – 120 lk.
3. Tehnoloogilised kaardid [Elektrooniline ressurss] / Metoodiline abi. M.-Haridus, 2013- Juurdepääsurežiim: http://wwww. prosv.ru on tasuta. — Kap. ekraanilt. - Yaz. rus.

Võõrkeeletunni tehnoloogiline kaart vastavalt föderaalsele haridusstandardile

6. klassi inglise keele tunni “Kõneoskused: toiduvalmistamine” tehnoloogiline kaart
Teema, klass
UMK
Teema
Tunni tüüp
Didaktiline ülesanne
Tunni eesmärgid
1. Isiklik
2. Meta-teema:
Kognitiivne UUD
Regulatiivne UUD
Kommunikatiivne UUD
3. Teema
(MK "Star English")
Inglise keel, 6. klass
Tähe inglise keel
Verbaalsed oskused: toiduvalmistamine.
kombineeritud
Korraldage õpilaste tegevusi, mille eesmärk on tõhustamine ja täiustamine
suulise ja kirjaliku kõnetegevuse oskused teema “Toit” raames; õppimise kohta
sõnavara teemal “Toiduvalmistamine”.
 Kujundada inglise keele õppimiseks motivatsiooni ja soovi
eneseareng;
 kujundada adekvaatset enesehinnangut kättesaadavate ja huvitavate ülesannete kaudu;
 kujundada paaristöötamisel lugupidav suhtumine klassikaaslaste seisukohtadesse;
konstrueerida teadlikult kõne lausung suulises vormis;
teha järeldusi ühise töö tulemusena.
Grupp.
Kuju
 Oskus vajalikku infot esile tõsta;


 Oskus tunnis eesmärki määratleda ja sõnastada;




 Oskus oma mõtteid suuliselt väljendada;
 kuulata ja mõista teiste kõnet;
 Töötage koos paarides ja rühmades.
 arendada oskust täita ülesandeid õpitud mustri järgi, kasutades kõneklišeesid,
vormistada õigesti ja hoida märkmeid vihikus;
planeerida oma tegevust vastavalt ülesandele;
teha tegevuses pärast selle lõpetamist selle hinnangu alusel vajalikke kohandusi;
ütle oma arvamus.
sealhulgas dialoogiliste ja monoloogiliste väidete koostamine teemal
"Kokkamine";
 Kasuta suulises ja kirjalikus kõnes leksikalisi üksusi ja kõnestruktuure vastavalt
tunni teema.
1

Kordamine
Korraldamise meetodid ja tehnikad
õpilaste tegevused
Interdistsiplinaarsed seosed
meetodid
Töö vormid
Kasutatud ressursid:
Kirjandus;
Didaktilised materjalid
Sõnad teemal "Toit"
Uue materjali selgitamine õpikuintervjuu kaudu; sõltumatu
töö õpikust; rühmatööd
tehnoloogia
Verbaalne, visuaalne, osaliselt otsiv, praktiline
Frontaal, töö paaris, rühmas, individuaalne töö
Baranova, Dooley, inglise keel. Õpik 6. klassile, lk.36
Enesehinnangu lehed
Pildid
Arvuti esitlus
Tunni etapp
Õpetaja tegevuse sisu
Tegevuse sisu
Vormitavad viisid
Tunni korralduslik struktuur
1. Organisatsiooniline
hetk
Eesmärk: emotsionaalne
töösse suhtumine
12 min.
Annab juhiseid ja sätib lapsi
tööle, kontrollib tunniks valmisolekut.
Kontrollige tunniks valmisolekut.
Tunniks valmistumine.
õpilased
Klassikaaslaste tervitamine
ja õpetajad.
Tere hommikust! Mul on hea meel sind näha. Täna
meil on eritund, kus saate külalisi näha
klass. Nüüd tervitame üksteist. Me ei tee seda
kasutage sõnu, kuid vaikivad silmad. Juures
samal ajal proovige oma silmadele näidata, mis on
su tuju täna. Vaata oma klassivenda.
Alustame oma õppetundi naeratusega. Meie naeratus
annab häid emotsioone ilma sõnadeta.
Täna jätkame rääkimist
meie teema – MIS ON MEIE TEEMA? "Toit"
Tere kutid. Mul on hea meel sind näha.
Nüüd tervitame üksteist. Aga
Ütleme tere mitte sõnadega, vaid vaikselt
silmad. Samal ajal proovige oma silmaga
näita, mis tuju su täna on.
2
õpilaste tegevus
(UUD)
Kognitiivne UUD:
määrake tunniks valmisolek.
Regulatiivne:
sõnastada enda jaoks reeglid
käitumine ja arutluskäik
vajadus neid rakendada.
Suhtlus UUD:
õpetajad kuulamas, saates
teie tuju, kehtestamine
ühenduste edendamine
interaktsiooni
Isiklik UUD:

isiku loomine
õpilastevaheline kontakt.

2. Värskenda
teadmisi
Eesmärk: korrake sõnu
tunni teema, määrake
probleem.
23 min.
Nii et alustame oma õppetundi. Jätkame
sektsiooni teema.
Foneetiline harjutus. Lumepall
Oleme õppinud palju sõnu. Nad on
toidu nimetused. Meenutagem mõnda
neid. Vaadake ekraani. Seal on palju
pilte ekraanil.
 Õun, kartul, sidrun, tee, mahl…
Need sõnad on teile hästi teada. Korda
pärast mind.
 Kollane või, punane moos, pruun leib
määrige see paksuks, sööge see kiiresti.
 Tass kohvi kuumalt kohvikannis.
 Banaan, õun, apelsin. See on hea ja
Harjutuste vastastikune kontroll
Lisand üldine skeem.
Nimeta õpitud sõnad
teema.
Korrake pärast õpetajat.
Kognitiivne UUD:
üldhariduslik struktureerimine
teadmised, teadlik ehitamine
väited, sõnavara tundmine.
Suhtlus UUD:
kuulake õpetajat ja korrake
tema.
magus ja seda on maitsev süüa.
Juhib lapsi
teema sõnastus ja
tunni eesmärkide seadmine.
Arva ära tunni teema.
Kirjutage number vihikusse ja
tunni teema.
Nad vastavad mudeli järgi.
Isiklik UUD: isiklik,
elu enesemääramine ja
eluplaanide tegemine
ajaperspektiivis
Reguleerivad
UUD: määrata ja
sõnastada tunni eesmärk
(õppeülesande seadmine
mille korrelatsiooni alus
juba teada ja õpitud
õpilased ja see. Mida veel pole
õppinud).
Hästi tehtud! Teile jäi palju sõnu meelde
teema. Millest sa veel teada tahaksid
teema. Mis sa arvad, mis juhtub järgmisena?
3
3. Lavastus
hariduslikel eesmärkidel
Eesmärk: eesmärgi määratlemine
õppetund.
2 minutit.
Suurepärane! sa tegid seda imeliselt. SLAID 1
Toidu teemal teame palju sõnu.
Pidagem neid meeles. Vaata
ekraan, siin on teemakohased pildid. sina neid
tead hästi. Nimetage need.
Hästi tehtud, korrake nüüd pärast mind.
Suurepärane! Ma näen, et sa mäletad nende nimesid
toit. Ja mida sa veel teada tahaksid
toidu kohta? Mis te arvate, mis me läheme
teemaga seoses rääkida
TOIT? Mida selleks vaja on?
Arvagem ära meie tänase tunni teema.
Vaata pilte. LIBISEMA
Mida saate teha aasta lõpuks
õppetund? SLAID 4 ja 5
2 ja 3

4. Esmane
konsolideerimine
materjali ja
esmane
konsolideerimine
materjalist
Eesmärk: leida tee
eesmärgi saavutamine.
Õppige uut materjali
ja selle esmane
konsolideerimine
45 min.
kõne? Mida me selleks vajame? Ja selles
Pildid aitavad meid. Vaata
libistage ja arvake ära meie tunni teema
Täna.
See on õige. Mida me lõpuks õpime?
õppetund?
Suurepärane. Mulle meeldivad teie ideed ja olete arvanud
meie teema – Toidu valmistamine! Mida see teeb
tähendab? Kes oskab seletada?
Ava raamatud lk 36! Harjutus 1. Nüüd
Te kuulate mõnda väljendit
toidu valmistamine! Veenduge, et me teame, mida
nad tähendavad. SLAID 617
Hästi. Sa ütled, et kõik on tõsi ja
õigesti tuvastanud tunni teema -
Kokkamine. Mida see tähendab? Sina
kas sa seletad?
Ava õpikud lk 36 harjutus 1. Meie
Saame tuttavaks mõne fraasiga,
mis meid selles õppetükis aitavad. Ja sina
võite arvata nende tähenduse,
kasutades pilte.
Uue sõnavara õppimine ajal
kuulamine;
Sõnade lugemine ja kordamine
õpetaja.
Töö sisuga
õpik lk. 36.
5. Iseseisev
töötama koos
vastastikune kontrollimine.
Eesmärk: korraldada
lõpetamine õpilaste poolt
iseseisev töö
uute teadmiste saamiseks ja
vastastikune kontrollimine.
Nüüd töötame raamatutega lk 36 ex.2.
Retsepti lüngad täidad alates
nt 1. Annan teile 5 minutit, et vaadata läbi
retsepti ja täitke ülesanne. Kui midagi ei ole
selge, küsi siis! Paaris töötama.
Niisiis, aeg on läbi! Kas teil on küsimusi?
Seejärel annan teile 2 minutit selle ettevalmistamiseks
vastuseid. SLAID 18 ja 19
Sa tegid seda suurepäraselt!
Nad harjutavad sõnu.
Töö õpikuga lk 36
harjutused 1 ja 2. Töö paaris.
Lugege ülesannet.
Kirjutage vastused vihikusse.
78 min.
Niisiis, nüüd kontrollime, kuidas te aru saate
Eksperthinnang.
4
Suhtlus UUD:
oskama oma mõtteid sõnastada
suuliselt; Kuula ja
mõista teiste kõnet.
Kognitiivne UUD:
sõnastada oma
avaldus, konstruktsioon
loogiline arutlusahel.
Regulatiivne UUD:
määratlus
järjestused
vahe-eesmärke arvesse võttes
lõpptulemus.
Suhtlus UUD:

õpikutekstid, mõista
lugeda,
ühiselt koostööd tegema
probleemi lahendamine.
Kognitiivne UUD: oskus
valida kõige rohkem
tõhusaid lahendusi
ülesandeid, oskust teadlikult ja
ehitada juhuslikult
avaldused.
Suhtlus UUD:
käitumise juhtimine
partner, kontroll, korrektsioon,
hinnang partneri tegevusele.
Regulatiivne UUD:

6. Kehalise kasvatuse minut
Eesmärk: korraldada
õpilaste puhkus alates
ületöötamine.
12 min.
7. Loominguline
harjutus. Töötage sisse
rühmad.
Eesmärk: osata kandideerida
aastal omandatud oskused
Vastavalt
antud ülesanne.
1015 min.
sõnade tähendus. Õpik lk.36 harjutus 2. Siin
pannkoogi retsept antud. Sinu ülesanne -
täitke lüngad, kasutades sõnu alates
harjutus 1 tähenduses. 5. ülesande täitmiseks
min. Kui teil on küsimusi, tõstke käsi.
Töötate paaris.
Ülesande kontrollimine. Annan teile 2 minutit
oma vastuste ettevalmistamiseks.
See on õige.
Korda minu järel:
Käed üles ja alla
Käed kõrvale ettepoole
Vaata akent
Vaata ust
Olge rohkem tähelepanelikud!
Istu maha Palun.
Korrake liigutusi minu järel. Istu maha.
Jätkame oma õppetundi. Pärast seda, kui olete lugenud
retsept. Meid jagab 45 gruppi
õpilased. Iga rühm saab retsepti ja
sa räägid meile, kuidas oma rooga valmistada. Sa vajad
kõlari valimiseks ja n Peate
esitage oma retsept. Grupitöö. Kasutage
Esiteks, Edasi, siis, lõpuks.
Jagab ülesannete kaarte.
Jätkame oma õppetundi. Sina
tutvus pannkookide retseptiga. A
Nüüd jagame rühmadeks ja igaüheks
Rühmale antakse retsept. Sinu ülesanne -
kirjelda seda retsepti vastavalt plaanile ja
kujutage ette. Üks neist vastab
rühmad.
Ülesande kontrollimine.
5
Vasta ülesandele, ehita
teie vastused.
plaani koostamine ja
toimingute järjestused;
tööd tegema
kavandatav plaan, panustage
vajalikke kohandusi
tegevus pärast lõpetamist
tuginedes selle hinnangule ja arvestusele
tehtud vigade olemus.
Korrake pärast õpetajat
tegevused
Suhtlus UUD:
kuulata ja mõista teiste kõnet.
Jagatud rühmadesse.
Ülesande täitmine rühmades.
Vastutavad rühmad
aruanne.
Kognitiivne UUD:
teadmiste modelleerimine,
loogilise ahela ehitamine
arutluskäik.
Regulatiivne UUD:
määratlus
järjestused
vahe-eesmärke arvesse võttes
lõpptulemus.
KommunikatiivneUUD:
aastal monoloogide konstrueerimine
Vastavalt
suhtlemisülesanded;
oskus oma seisukohta väljendada
nägema, lugema valjusti ja vaikselt
õpikutekstid, mõista
lugeda,
ühiselt koostööd tegema

8. Tunni kokkuvõte.
Peegeldus.
Eesmärk: korreleerida eesmärk ja
hariduslik tulemus
tegevused.
Kallid poisid ja tüdrukud! Sa andsid endast parima ja
andsid täna endast parima. Tänan teid õppetunni eest.
Ma annan teile häid ja suurepäraseid hindeid.
Tänan teid väga teie töö eest. Võtke
paberid ja märgi õige vastus.
Hinda oma tööd töölehel
"Enesehinnangu" saavutused,
mida nad tunnis õppisid.
12 min.
9. Isetehtud
harjutus.
Eesmärk: korraldada
produktiivne
tegevused peal
materjalid.
12 min.
Õpetaja jagab lastele saavutuslehte
"Enesehinnang", hindavad õpilased
nende töö klassis, mida nad õppisid.
Lapsed, meie aeg on läbi! Aga ma tahan
kirjuta oma kodutöö.
HW: kirjutage erinevate roogade retsept
(kirjutage retsept mis tahes köögi jaoks,
kasutades õppetunni fraase). SLAID 20
Niisiis, tund on lõppemas ja aeg on käes
Kirjuta üles kodutöö. Kirjutage
retsept mis tahes köögi jaoks, mida kasutatakse
fraasid õppetunnist.
Määrake endale ülesanne ja
pane päevikusse kirja.
probleemi lahendamine
Regulatiivne UUD:
Emotsionaalsuse analüüs
seisukord saadud
tegevused.
Oma tulemuste hindamine
Isiklik UUD:
Oskus kriitiliselt hinnata
minu töö
Kognitiivne UUD:
Oskuste kujundamine
otsiv ja sõltumatu
tööd.
Isiklik UUD:
Lugupidav suhtumine
erinev arvamus, positiivne
suhtumine õppimisse ja endasse
teadmisi.
6

Inglise keele tunni tehnoloogiline kaart.

Õpetaja: Jašihhina Jevgenia Mihhailovna

UMK"Inglise keel fookuses" (Spotlight)

Klass: 2

Tunni tüüp: uue materjali õppimine.

Tunni teema: Minu lemmik söök.

Sihtmärk:õpetage lapsi rääkima ja kirjutama oma lemmiktoodete nimesid inglise keeles.

Ülesanded

Hariduslik: sisenema uued leksikaalsed üksused teemal “Tooted”, aktiveerida õigekirjaoskusi, teha kokkuvõte varem õpitud materjalist.

Arenguline: arendada kõnevõimet, sellega seotud psühholoogilisi funktsioone kõnetegevus(mälu, tähelepanu, mõtlemine, loogilise mõtlemise, analüüsivõime).

Hariduslik: kasvatada lugupidavat suhtumist üksteisesse, arendada oskust kuulata sõpra ja kasvatada keelelise suhtluse kultuuri.

Isiksusele orienteeritud: luua tingimused huvi suurendamiseks õpitava materjali vastu, luua tingimused suhtlemisoskuste arendamiseks ja ühistegevuseks.

Põhimõisted: Leksikaalsed üksused ja fraasid teemal "Tooted" (piim, pitsa, jäätis, apelsinimahl, šokolaadikook).

Planeeritud tulemus.

Aineoskused:

    Koguge hulgaliselt uut leksikaalset materjali ja omandage selle kasutamise kogemusi.

    Tutvuge traditsioonilise sünnipäevalauluga.

    Häälda ja erista kõrva järgi helisid , [i], , [z].

Universaalne õppetegevused

Isiklik: kujundada esmane õppetegevuses osalemise kogemus inglise keele valdamiseks ja selle tähenduse mõistmiseks.

Kommunikatiivne: arendage kuulamisoskust ja astuge dialoogi, et pidada haridus- ja ärivestlusi, õnnitleda teid sünnipäeva puhul.

Kognitiivne: oskama mudeli alusel teadlikult konstrueerida kõnelauset, sõnastada vastuseid õpetaja küsimustele.

Regulatiivne: aktsepteerima ja hoidma kasvatustegevuse eesmärke ja eesmärke, leidma vahendeid selle elluviimiseks.

Interdistsiplinaarsed sidemed: Vene keel, lugemine, matemaatika, kehaline kasvatus, muusika.

Tehnoloogiad: Tervisesäästlik, mängimine, suhtluskeskne õpe, probleemõpe, süsteemne õpe, IKT.

Õppemeetodid:

teabe tajumise järgi: verbaalne, visuaalne, praktiline;

stimuleeriv: harivad mängud, lõbusa ja eduka olukorra loomine;

süstematiseerimine: teadmiste üldistamine ja süstematiseerimine;

Töö tüübid: foneetiline ja kõne soojendus, frontaalküsitlus, dialoogi kuulamine, mäng LE kinnistamiseks, töö õpikuga, töö trükitud vihikus, rollimäng, töö kaartidega.

Töö vormid: kollektiivne, individuaalne, paaristöö.

Vahendid:õpik, töövihikud, pildid teemal “Tooted”, pildid foneetiliseks harjutuseks, tähemärgi atribuudid rollimäng, kaardid uute sõnadega, Cuckles pehme mänguasi, kaardid individuaalseks tööks, DVD ketas, kaardid tähtedega, numbritega jäljed, lilled mõtisklemiseks, vaasi pilt.

Tunni etapp

Õpetaja tegevus

Õpilaste tegevus

Organisatsiooniline etapp. Tervitused

Sihtmärk – seadistatud inglise keeles suhtlemiseks.

Tervitused õpilased:

Tere pärastlõunast, lapsed! Mul on hea meel sind näha. Kuidas sul läheb? Istu maha Palun! "Ma olen täna teie inglise keele õpetaja. Minu nimi on... Ja mu sõber naerab.

Kas olete valmis meie õppetundi alustama? Teeme seda!

Sihtmärk - tegelema võõrkeelse suhtlusega, vastates õpetaja märkusele vastavalt suhtlusülesandele.

Nad vastavad ridadele: "Tere, õpetaja! Tore teid ka näha."

Kommunikatiivne: kuulake, reageerige ja reageerige märguandele vastavalt kõneolukorrale.

Regulatiivne: kasutage oma tegude reguleerimiseks kõnet.

Foneetiline harjutus. Kõne soojendus.

Sihtmärk - arendada hääldusoskust, kohandada õpilaste artikulatsiooni ingliskeelse kõnega.

Vaata tahvlit. Näete luuletust. Kuula mind.

See on Sue. Ta on 2.

See on Joe. Ta on 4.

See on Kate. Ta on 8.

See on Ben. Ta on 10.

Kuulake ja korrake pärast mind.

Vasta küsimustele: Mis su nimi on? Kuidas sul läheb? Kui vana sa oled?

Sihtmärk - korrake pärast õpetajat foneetiliselt õigeid inglise keele helisid ja varem õpitud sõnu ja luuletusi.

See on Chuckles. Tere Cuckles.

Lapsed vastavad Chucklesi küsimustele...

Regulatiivne: teostama õige häälduse enesekontrolli.

Isiklik: kujundada eetilisi tundeid – head tahet ning emotsionaalset ja moraalset vastutulelikkust.

Kognitiivne: Hankige vajalik teave sellest, mida kuulate

Eesmärgi seadmise etapp

Sihtmärk - seada kognitiivne ülesanne.

Vaata kaarte.

1 . Palun lugege 3-ni. Peatus. Vaata laua alla. Mis on kiri?

2 .Loe 5-ni, palun. Peatus. Vaata tooli alla. Mis on kiri?

3. Palun lugege 7-ni. Peatus. Vaata laua alla. Mis on kiri?

4. Palun lugege 10-ni. Peatus. Vaata tooli. Mis on kiri?

Loeme. Tõlgi see sõna. Meie teema on toit. Mida tahaksid täna õppida?

Noh.- Millal see juhtub?

T: Hästi tehtud! Hästi tehtud!

Poisid, kas olete arvanud ära meie tunni teise teema?

T: Jah, sul on õigus. Aastaajad. slaid 5

Poisid, millise ülesande peaksime täna tunnis püstitama?

Sihtmärk - sõnastada tunni eesmärk

Olles kaardid järjestanud, loevad lapsed tunni teemat.

Juhtküsimustele vastates teevad nad ise järeldused tunni eesmärgi kohta. PP: Õppige uusi sõnu teemadel: Aastaajad ja ilm.

Kognitiivne: Osalege vestluses, sõnastage ja seadke kognitiivseid ülesandeid .

Regulatiivne: Suuda planeerida oma tegevusi vastavalt seatud eesmärkidele.

Isiklik: Motivatsioon õpitegevuseks (sotsiaalne, hariduslik ja kognitiivne)

Kommunikatiivne: Suhelge õpetajaga otsevestluse ajal.

Uue õppematerjali õppimise etapp

Uute sõnade tutvustamine

Sihtmärk – arendada uute sõnade hääldusoskust;

-Lülitan selle kuulamiseks sisseDVDketas,

Vaadake ekraani.

Avage oma raamatud lk 52, nr 1

Vaata pilte ja tõlgi. Milleks vene keel…

Sihtmärk - omandada kõneoskused uute sõnavarasõnade kasutamisel (jäätis, pitsa, apelsinimahl, šokolaadikook, piim).

Korrake valjult visuaalse toega.

Lapsed avavad õpiku lk 52, nr 1.

Lapsed tõlgivad sõnu.

Kognitiivne: Uuendage uusi LE-sid lähtuvalt õpiolukorrast ja isiklik kogemus.

Regulatiivne: Aktsepteerida ja säilitada õpieesmärgid ja -eesmärgid.

Kommunikatiivne: Kuulake õpetajat ja üksteist reprodutseerimiseks ja tajumiseks vajalikku teavet haridus- ja ärivestluse pidamine.

Isiklik: arendada koostööoskusi ühistegevuse erinevates olukordades;

Kirjutamisoskuse arendamine

Sihtmärk - arendada ingliskeelsete sõnade kirjutamise oskust.

Avage oma sõnaraamatud. Kirjutage uued sõnad üles. Kirjutage ilusti.

Postitan pilte, uusi sõnu koos transkriptsiooni ja tõlkega.

Sihtmärk - omandada kirjalikud oskused uue LE kasutamises

Õpilased kirjutavad sõnaraamatusse uusi sõnu.

Kognitiivne: kasutada sümboolseid vahendeid, sh mudeleid kirjutamise mudelina

Regulatiivne: Võtta adekvaatselt arvesse õpetaja soovitusi vigade parandamiseks

Uute LE-de kinnitamine

Sihtmärk - kinnistada uute LE-de kasutamise oskust.

Mängime. (helistades 7 inimesele)

"vahetatud"

Sihtmärk – kinnistada kõneoskusi uue leksika kasutamisel

Õpilased mängivad mängu.

Kommunikatiivne:Ülesande täitmiseks kasutage visuaalseid abivahendeid.

Kognitiivne: Varem uuritud ja uute LE-de kordamine.

Dünaamiline paus

Sihtmärk - õppetegevuse muutmine tunnis.

On aeg puhata.

Tõuse püsti! Plaksutama! Plaksutama!

Käed püsti! Plaksutama! Plaksutama!

Samm! Samm! Käed alla!

Plaksutama! Plaksutama! Naerata sõbrale.

Palun istu maha!

Sihtmärk - tehke dünaamiline paus ja vaadake üle eelmistes tundides õpitud liikumisverbid.

Kognitiivne: Varem õpitud liikumisverbide kordamine

Kommunikatiivne: Mõistke õpetaja kõnet kõrva järgi ja taasesitage tegevusi ja liikumistegusõnu.

Regulatiivne:Õppetegevused läbi viia materialiseeritud kujul.

Õpitud materjali koondamine.

Sihtmärk jätkata tööd uute LE-de hankimisel.

Avage oma töövihikud lk 28, Nt..1. Lugege ja joonistage jooni.

Aidake üksteist (Abi sõber sõber)

Kontrollima sinu tööd.(Palun kontrollige oma tööd)

Kes otsustab.(WHO hakkama saanud)

Noh, plaksutage käsi

Sihtmärk oskama leida uusi sõnu ja neid piltidega sobitada.

Õpilased teevad harjutust oma vihikus.

Lapsed kontrollivad oma tööd.

Hinda tööd.

Kognitiivne: Kasutage ülesande täitmisel teadlikult ja vabatahtlikult uut LE-d.

Suhtlemine: Olge aktiivne suhtlemisel kognitiivsete probleemide lahendamiseks.

Reguleerivad: Tehke õppetegevusi.

Isiklik: arendada koostööoskusi.

Töö õpikuga.

Sihtmärk - Tutvustage õpilastele Inglismaal traditsioonilist sünnipäevalaulu. Arendada ette lugemise oskust.

Ja sa tead, et täna on Lulul sünnipäev.

Kuulame ja vaatame.

Vaadake ekraani.

Tõlgi dialoog.

Avage oma raamatud lk 53, nt. 3.

Loe dialoogi. Koos.

Sinust saab Lulu. Ja sina lapsehoidja.

Cuckles on kurb.

Ta tahab sõnu korrata.

Kuidas sünnipäevapidu tähistada. (Kuidas sünnipäeva pidada).

Laulame ja tantsime.

Sihtmärk õppida laulma pärimuslaulu, kasutama kõnes uusi leksikaalseid üksusi.

Õpilased saavad teada Lulu sünnipäevast.

Lapsed vaatavad ja kuulavad dialoogi. Dialoogi lugemine õpetajaga.

Rollimäng.

Õpilased vastavad küsimustele.

Lapsed laulavad ja tantsivad.

Kognitiivne: Värskendage omandatud teadmisi.

Kommunikatiivne: Kasutage ülesande täitmiseks verbaalseid, toetavaid ja visuaalseid abivahendeid.

Töö kaartidega

Sihtmärk : tugevdada uute LE-de kasutamise oskust.

Võta oma kaart ja vaata, loe ja pane linnuke või rist.

Sihtmärk : rakendada omandatud teadmisi praktikas.

Õpilased täidavad ülesandeid kaartide abil.

Kognitiivne: Oluliste tunnuste analüüs ja valik.

Kommunikatiivne: Kasutage ülesande täitmiseks toetavaid ja visuaalseid abivahendeid.

Peegeldus

Sihtmärk- tunni õpitud materjali kokkuvõtte tegemine, saadud tulemuse vastavuse tuvastamine püstitatud eesmärgile.

Mis oli tunni teema?

Räägi mulle, mida sa õppisid (Mida Sina õppinud).

Vaata vaasi.

Vaata. Lilled. Lilled Lulule.

Mis värvi see on? Ja see? Hinda oma tööd klassis.

Roosa lill – suurepärane.

Kollane õis - hea.

Roheline lill pole halb.

Lulu on õnnelik.

Tunni hinded. (Eksponeerin hinnangud)

Siht- teostada tuvastavat ja ennustavat kontrolli, mis põhineb tulemusel ja tegevusmeetodil.

Vastake õpetaja küsimustele. Nad teevad järeldusi.

Lapsed lähevad sammastena tahvli juurde ja loovad lillekimbu.

Kognitiivne: Hinda tegevuse protsessi ja tulemust.

Kommunikatiivne: Sõnastage oma arvamus ja seisukoht.

Regulatiivne: Tuvastage ja sõnastage midagi, viige tulemuse üle samm-sammult kontroll.

Isiklik: Moodustavad piisavad

õppetegevuse motivatsioon, teadmiste tähenduse mõistmine inimese jaoks.

Treeningu viimane etapp

Kodutöö

Sihtmärk – kirjutamisoskuse arendamine kirjaliku kodutöö tegemisel.

Selgitage, mida nad peavad kodutöö ajal tegema.

Palun ava oma päevik. Teie kodutöö on ex.2, lk.28, oma töövihikutes uute sõnade õppimiseks, nt. 16.00. 53 teie raamatutes. (ma seletan harjutus).

Täname teie töö eest.

Õppetund on läbi. Hüvasti!”

Sihtmärk – mõista ja kirjuta üles kodutööd.

Kirjutage oma kodutöö üles, esitage küsimusi, kui te millestki aru ei saa.

Öelge hüvasti inglise keeles.

Kognitiivne: Analüüsige teavet.

Kommunikatiivne: Esitage küsimusi, küsige abi, sõnastage oma raskused.

Reguleerivad: Kasutage oma tegevuste reguleerimiseks kõnet.

05.12.2013

KLASSI TEHNOLOOGILINE KAART

akadeemilise distsipliini järgi

"Võõrkeel (inglise)"

elukutse jaoks 230103.04 "Tarkvara ja riistvara reguleerija"

Tunni teema:

"Massimeedia"

Tunni tüüp:Kombineeritud

Tunni pikkus 90 minutit.

Žarova Viktoria Aleksandrovna

  1. Tunni teema:"MASSIMEEDIA"

Jaotis 3. Sotsiaal-kultuuriline

Teema 37. Massimeedia

Teema 38. Teleuudised

  1. Tunni tüüp: kombineeritud õppetund
  2. Tunni tüüp: praktiline tund
  3. Sihtmärk: tingimuste loomine leksikaalse kõneoskuse parandamiseks õpilaste õpioskuste kujundamiseks.
  4. Õppematerjali meisterlikkuse taseme tunnused: 1. Tutvumine (oma idee); 2. Reproduktiivne (tegevuste sooritamine mudeli, juhiste või juhendamise järgi)
  5. UUD moodustumine:

- isiklik UUD: luua seos tegevuse eesmärgi ja selle tulemuse vahel; navigeerida sotsiaalsetes rollides ja inimestevahelistes suhetes.

- regulatiivne UUD: teostada eneseregulatsiooni ja enesekontrolli; hinnata kasvatusülesande täitmise õigsust, lahendamise võimalust; hindavad koos õpetaja ja klassikaaslastega tunnis toimuvaid tegevusi; tõsta esile ja realiseerida juba õpitut ja veel õppimist; ennustada.

- kognitiivne UUD: Üldharidus: - vajaliku teabe otsimine ja valimine; teadmiste struktureerimine; tegevusmeetodite ja -tingimuste refleksioon, tegevusprotsessi ja tulemuste kontroll ja hindamine; semantiline lugemine koos loetu põhisisu mõistmisega ja lugemine koos vajaliku teabe väljavõtmisega (skaneeriv lugemine); modelleerimine; kõnelause teadlik ja vabatahtlik konstrueerimine tuge kasutades; dialoogilise kõnelause teadlik ja meelevaldne konstrueerimine plaani abil.

ajurünnak: - süntees - osadest terviku tegemine ja vastupidi;

- aineoskused: Oskus õigesti mõista leksikaalsete üksuste (LU) tähendust teemal. Võimalus kasutada LE antud olukorras. Võimalus koostada lühikesi avaldusi tugede abil. Oskus koostada teemal dialooge. Oskus koostada etteantud olukorra põhjal monoloogne väide.

- suhtlemisoskus UUD: oskama oma mõtteid väljendada piisava terviklikkuse ja täpsusega vastavalt ülesannetele ja suhtlustingimustele; planeerida haridusalast koostööd emakeeleõpetajaga; monoloogi ja dialoogilise kõne valdamine; töötada paaris- ja rühmatöös vastavalt suhtlemisnormidele, üksteisemõistmisele, käitumisreeglitele ja etiketile.

  1. Formatsioon korras:

OK 1. Mõistke oma tulevase elukutse olemust ja sotsiaalset tähtsust, näidake üles selle vastu püsivat huvi.

OK 2. Korraldada enda tegevust, valida standardmeetodid ja kutseülesannete täitmise viisid, hinnata nende tõhusust ja kvaliteeti.
OK 3. Tehke otsuseid standardsetes ja mittestandardsetes olukordades ning võtke nende eest vastutus.

OK 4. Otsige ja kasutage vajalikku teavet tõhusat rakendamist erialased ülesanded, erialased ja isiklik areng.

OK 6. Töötage meeskonnas ja meeskonnas, suhtlege tõhusalt kolleegide, juhtkonna ja tarbijatega.

OK 7. Võtke vastutus meeskonnaliikmete (alluvate) töö ja ülesannete täitmise tulemuste eest.

OK 8. Määrata iseseisvalt ametialase ja isikliku arengu ülesanded, tegeleda eneseharimisega ja teadlikult planeerida erialast arengut.

Kontrolli ja hindamise vormid ja meetodid.Vaatlusõpilase tegevuse üle meisterdamise protsessis haridusprogramm; kriteeriumi hindamine.

  1. Põhimõisted: Sõnavara teemal "Meedia"
  2. Interdistsiplinaarsed sidemed:Õpilaste kirjanduse ja vene keele tundides omandatud teadmised aitavad kaasa tunnieesmärkide elluviimisele.
  3. Vahendid: jaotusmaterjalid, pildid, mis kujutavad raadiot, televisiooni, Internetti ja ajakirjandust;
  4. Treeningu vormid: Frontaalne, individuaalne, paaristöö, rühmatöö
  5. Materiaalselt - tehniline abi: Arvuti, kõlarid, jaotusmaterjalid

Tunnietappide didaktilised eesmärgid

Etapidklassid

Lava aeg

(min)

Didaktilised ülesanded

1. Organisatsioonimoment

Õpilaste ettevalmistamine tööks klassiruumis: isiklikult olulisel tasemel sisemise valmisoleku arendamine õppetegevuse regulatiivsete nõuete täitmiseks. Keelekeskkonna tutvustamine, soodsa õhkkonna loomine, tunniplaani edastamine

2. Kodutööde kontrollimine

Eelmise ülesande mõtisklus (Test 1), vigade kallal töötamine.

3. Foneetiline harjutus

Tunni eesmärgi püstitamine, teema edastamine. Leksikaalsete üksuste aktiveerimine. Valmisolek teadmisi aktiivselt omastada. Hääldusoskuste parandamine.

4. Kõneharjutus

Leksikaalsete üksuste ja grammatiliste struktuuride aktiveerimine teemal.

Lugemis- ja tõlkimisoskuse parandamine koos loetu põhisisu mõistmisega

Kuulamise organiseerimine, vastavate oskuste täiendamine.

Lugemis- ja tõlkeoskuste parandamine vajaliku info väljavõtmisega (skaneeriv lugemine).

Dialoogilise kõneoskuse treenimine kõnetugede abil.

Leksikaalsete üksuste koondamine

10. Peegeldus

Eesmärgi saavutamise edukuse analüüs ja hindamine; teadmiste omandamise kvaliteedi ja taseme kindlakstegemine.

Tehnoloogiaõpe

Õppetunni sammud

Arenenud oskused

Õpetaja tegevus

Õpilaste tegevused

1. Organisatsioonimoment

Isiklik:

-

Regulatiivne:

Kognitiivne:

Kommunikatiivne:

- kuulata ja mõista õpetaja kõnet;
-
- valdama dialoogilist kõnevormi vastavalt inglise keele grammatiliste ja süntaktilistele normidele.

Tervitab õpilasi, loob võõrkeelse suhtluse õhkkonna, märkides kohalviibijaid.

Tere hommikust, kallid õpilased. Mul on hea meel sind näha. Istu maha Palun.

Teatab tunniplaani.

Täna jaguneb meie tund kaheks osaks. Kõigepealt kontrollime teie testi nr 1 ja teeme minu veaparanduse. Seejärel räägime telest ja internetist.

Nad tervitavad õpetajat, vastavad küsimustele ja osalevad kõnetegevuses.

2. Kodutööde kontrollimine

Metasubjekti tulemused (MSR):

Regulatiivne:- teostada eneseregulatsiooni ja -kontrolli.

Kognitiivne:

Kommunikatiivne:

- kuulata ja mõista õpetaja kõnet;
- oskama väljendada oma mõtteid piisava terviklikkuse ja täpsusega;
- omama inglise keele grammatika- ja süntaktilistele normidele vastavaid teadmisi.

Pakub tööd vigade kallal testis nr 1 (“inglise keel”, autor A.N. Golubev, test 1). Näitab vea kokkuvõtet ja selgitab vigu.
Õpilased, kes teevad vigu, panevad vihikusse kirja õiged valikud.

- Kontrollime teie vastuseid testis 1. Need, kellel on vigu, teevad koopiaraamatusse Minu veaparanduse.

Lugege kordamööda 1. testi ülesandeid, milles nad tegid vigu, saavad aru, mis need olid, ja valige õiged vastused. Need, kes tegid vigu, kirjutavad õige versiooni vihikusse ja jätavad selle meelde.

3. Foneetiline harjutus

Metasubjekti tulemused (MSR):

Regulatiivne:

Kognitiivne:

Toetuse kasutamine;

Kõnelause teadlik ja vabatahtlik konstrueerimine.

Kommunikatiivne:

Kõne konstrueerimine;
-
-

Teema tulemused:


- oskus LE-d antud olukorras kasutada

Näitab õpilastele meediat kujutavaid pilte ja palub neil ära arvata tahvlil olevate sõnade nimed ja mõista, mis teemaks täna tuleb. Selgitab, kuidas esitada küsimust "Mis see on?" ja kuidas sellele vastata. Esitab õpilastele küsimusi.

Vaata tahvlit. Mis see on? See on...Mis see on? Mis see on? Mis on täna teema? Jah, teemaks on massimeedia. Õpime rääkima massimeediast.

Õpilased arvavad sõnu, määravad teema, loevad sõnad ette kooris, korrates õpetaja järel, püüdes neid meelde jätta; seejärel reprodutseerige individuaalselt vastused õpetaja küsimusele, kasutades kõnetugesid.

4. Kõneharjutus

Regulatiivne:

Harjuta eneseregulatsiooni ja enesekontrolli.

Kognitiivne:

Toetuse kasutamine;

Kõnelause teadlik ja vabatahtlik konstrueerimine.

Kommunikatiivne:

Oskus väljendada oma mõtteid piisava täielikkuse ja täpsusega vastavalt suhtlusülesannetele ja -tingimustele.

Teema tulemused:

Oskus õigesti mõista leksikaalsete üksuste tähendust teemal;

- oskus koostada küsimusi, kasutades uuritud grammatilisi struktuure ja sõnavara.

Kutsub õpilasi üles valima lemmiknumbri, mille järgi nad järgmist ülesannet täidavad.

Selgitab, kuidas esitada küsimust „Milline sinu lemmik number?" ja kuidas sellele vastata. Esitab õpilastele küsimusi.

Nüüd valige oma lemmiknumber. Mis on su lemmiknumber? Mis on su lemmiknumber? Mis on su lemmiknumber?

Valige oma lemmiknumber, esitades kõnetugede abil fraase.

5. Lugemisoskuse parandamine

Metasubjekti tulemused (MSR):

Regulatiivne:

Prognoos

Kognitiivne:

- toetuse kasutamine;

Kommunikatiivne:

Teema tulemused:

Oskus õigesti mõista leksikaalsete üksuste tähendust teemal;
- LE kasutamise oskus antud olukorras;

Demonstreerib uusi leksikaalseid üksusi, selgitab nende tähendust, valmistab õpilasi ette neid reprodutseerima, lugedes neid kooris 2. lisa

Palun vaadake harjutust number 2. Siin näete mõnda uut sõna. Ma loen teile need sõnad ette ja te peaksite neid pärast mind kordama.

Vastavalt oma lemmiknumbrile tuleb harjutuse number 3 tekstis lause lugeda ja tõlkida.

Palub leida tekstist lause jätku. 4. lisa

Lõpeta harjutuse number 4 laused.

Nad püüavad määrata sõnade tähendust, neid meelde jätta, harjutada ja taasesitada.

Lugege ja tõlkige tekst, taasesitades kasutatud LE

Reprodutseeri tekstist jätkud

6. Kuulamisoskuse parandamine

Metasubjekti tulemused (MSR):

Regulatiivne:

Harjutada eneseregulatsiooni ja enesekontrolli; ennustada

Kognitiivne:

Kõnehääletuse teadlik ja vabatahtlik konstrueerimine tuge kasutades.

Kommunikatiivne:

Hariduskoostöö planeerimine õpetajaga;
- oskus väljendada oma mõtteid piisava täielikkuse ja täpsusega vastavalt suhtlusülesannetele ja -tingimustele.

Teema tulemused:

Oskus õigesti mõista leksikaalsete üksuste tähendust teemal;
- LE kasutamise oskus antud olukorras;
- oskus koostada tugede abil lühilauseid.

Pakub sõnu omaga seostamatähenduses. Pärast lühikeste ingliskeelsete lõikude kuulamist tehke kindlaks, kas see on õige või mitte.

Esitab tekste.

5. lisa
- Teie ülesanne on sobitada sõnad ja nende määratlused.

Kuulake lõike, mõistes tekstide tähendust, ja võrrelge sõnu tähendusega.

7. Lugemisoskuse parandamine

Metasubjekti tulemused (MSR):

Regulatiivne:

Harjutada eneseregulatsiooni ja enesekontrolli; ennustada

Kognitiivne:

- toetuse kasutamine;

Vajaliku teabe otsimine ja valik;

Kõnehääletuse teadlik ja vabatahtlik konstrueerimine tuge kasutades.

Kommunikatiivne:

Hariduskoostöö planeerimine õpetajaga;
- oskus väljendada oma mõtteid piisava täielikkuse ja täpsusega vastavalt suhtlusülesannetele ja -tingimustele.

Teema tulemused:

Oskus õigesti mõista leksikaalsete üksuste tähendust teemal;
- LE kasutamise oskus antud olukorras;
- oskus koostada tugede abil lühilauseid.

Õpitud teema tugevdamine soovitab lahendada ristsõna 5. lk

Lahendage ristsõna tabeli sõnade abil.

Ristsõna lahendamine, õigete valikute lugemine

8. Dialoogilise kõne oskuse parandamine

Metasubjekti tulemused (MSR):

Isiklik:

- navigeerida sotsiaalsetes rollides ja inimestevahelistes suhetes;

Regulatiivne:

Harjutada eneseregulatsiooni ja enesekontrolli;

Kognitiivne:

Toetuse kasutamine;

Vajaliku teabe otsimine ja valik; teadmiste struktureerimine

Modelleerimine

Dialoogilise kõnelause teadlik ja vabatahtlik konstrueerimine plaani abil.

Kommunikatiivne:

- kuulata ja mõista teiste kõnet;
- oskama väljendada oma mõtteid piisava terviklikkuse ja täpsusega;
- valdama dialoogilist kõnevormi vastavalt emakeele grammatika- ja süntaktilistele normidele;
- hariduskoostöö planeerimine partneriga.

Teema tulemused:

Oskus koostada teemal dialooge.

kutsub õpilasi üles jagama paarideks ja esitama fraase ja näidist kasutades argumente televisiooni ohtude ja eeliste kohta Rakendused 7

Looge oma partneriga dialoog teleri eeliste ja puuduste üle, kasutades harjutuse number 7 fraase

Paaris töötades looge dialoog vastavalt plaanile. Nad harjutavad ja reprodutseerivad dialooge, hindavad üksteist.

9. Kirjutamisoskuse parandamine

Metasubjekti tulemused (MSR):

Regulatiivne:

Harjutada eneseregulatsiooni ja enesekontrolli;
- hinnata kasvatusülesande õigsust, selle lahendamise võimalust.

Kognitiivne:

Vajaliku teabe otsimine ja valik; teadmiste struktureerimine

Süntees - osadest terviku koostamine;

Kommunikatiivne:

- oskama oma mõtteid väljendada piisava terviklikkuse ja täpsusega vastavalt suhtlusülesannetele ja -tingimustele.

Teema tulemused:

Oskus õigesti mõista leksikaalsete üksuste tähendust teemal.

Võimalus kasutada LE antud olukorras.

Kutsub õpilasi pähe õppima ja kirjalikult taasesitama tahvlile tunni teemakohaseid sõnu, kasutades 8. lisa

Kirjutage tahvlile harjutusest number 8 5 sõna

Pidage meeles ja taasesitage tahvlile tunni teemaga seotud sõnu.

10. Peegeldus

Metasubjekti tulemused (MSR):

Isiklik:

Looge seos tegevuse eesmärgi ja selle tulemuse vahel.

Regulatiivne:

Harjutage enesekontrolli;
- hinnata koos õpetaja ja klassikaaslastega tunnis toimuvaid tegevusi;
- tõsta esile ja realiseerida seda, mis on juba õpitud ja mis vajab veel õppimist.

Kognitiivne:

Teadmiste struktureerimine

Tegevusmeetodite ja -tingimuste refleksioon, tegevuste protsessi ja tulemuste kontroll ja hindamine

Kõnelause teadlik ja vabatahtlik konstrueerimine.

Kommunikatiivne:

- oskama väljendada oma mõtteid piisava terviklikkuse ja täpsusega.

Palub õpilastel avaldada arvamust tunni etappide kohta, tuua välja tekkinud raskused, võtta kokku tunni tulemused, hinnata õpilaste tööd tunnis ja ergutada edasist tööd.

Mida me täna tegime?

Mida me selle heaks tegime?

Kas oleks saanud teisiti teha?

Mida me hästi tegime?

Mida me veel tegemata jätame?

Kus me seda oskust vajame?

Andke endale hinne 10-pallisüsteemis.

Teatab kodutöö: vastake testiküsimustele, määrake oma vaatajatüüp ja tõlkige saadud vastus kirjalikult.

Sinu kodutöö on harjutus 9. Vasta küsimustele ja leia, milline vaataja sa oled. Tõlgi oma vastus. Olen teie tööga tunnis üsna rahul. Olen rahul teie vastustega. Tänan teid tänase õppetunni eest.

Väljendage oma arvamust, analüüsige enda saavutusi ja raskusi, kirjutage üles kodutööd, esitage küsimusi.



Liituge aruteluga
Loe ka
Kuidas koerale õigesti süsti teha
Sharapovo, sorteerimiskeskus: kus see asub, kirjeldus, funktsioonid
Usaldusväärsus – mõõtmistehnika korduval rakendamisel saadud tulemuste järjepidevuse aste